Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

W sobotę Dzień Pszczół w bydgoskim centrum handlowym

Świętuj z nami Wielki Dzień Pszczół! W przeddzień Dnia Pszczół, CH Focus zaprasza do wspólnego świętowania, połączonego z pierwszym w tym roku miodobraniem z własnej pasieki. Z myślą o małych, skrzydlatych przyjaciołach, bydgoskie centrum zaplanowało w sobotę atrakcje z pysznym miodem w roli głównej! Towarzyszyć im będzie dobra zabawa z dużą dawką humoru, ciekawostek o pszczołach i nagrodami. Dodatkowo, każdy klient, który w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł otrzyma słoiczek słodkiego miodu z pasieki CH Focus! Zapraszamy na miodobranie 7 sierpnia!
W sobotę Dzień Pszczół w bydgoskim centrum handlowym
Autor: fot.: ilustracyjna/pixabay

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Ta niezwykła inicjatywa została powołana po to, aby z jednej strony przypominać o tym, co zawdzięczamy tym owadom, a z drugiej - chronić je przed wyginięciem. Rolę pszczół doceniło także centrum handlowe Focus, które od kilku lat jest dla nich domem. W 2019 r. na dachu galerii zamieszkało w pasiekach 360 tysięcy pszczół. W sześciu ulach owady znalazły schronienie i warunki do rozwoju, co zaowocowało w ubiegłym roku pierwszym zbiorem wielokwiatowego miodu w postaci 90 kg!

- Dlatego głównymi bohaterami naszej akcji są pszczoły - owady, które potrzebują ochrony i wsparcia każdego dnia. Sobotnie spotkanie jest niepowtarzalną okazją do poszerzenia wiedzy na temat życia pszczół, produkcji miodu czy zapoznania się z ekologicznymi wartościami poprzez zabawę, a co najważniejsze spróbowania pysznego miodu prosto z pasieki CH Focus! Dla nas Dzień Pszczół jest bardzo ważnym aspektem propagowania znaczenia oraz roli tych wspaniałych i pracowitych owadów w naszym życiu! Dlatego zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania już 7 sierpnia mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Dzień Pszczół w bydgoskim Focusie obfituje w bezpłatne atrakcje dla dzieci i dorosłych. O zwyczajach pszczół i pracy bartnika opowie prawdziwy lokalny pszczelarz podczas warsztatów prowadzonych dla dzieci. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in., jak wygląda produkcja miodu i jak ważnym owadem dla naszego środowiska są pszczoły. Zapisy na warsztaty prowadzone są telefonicznie pod numerem 501 700 174 (codziennie w godz. 9.00 – 17.00) oraz mailowo, pod adresem: [email protected].

Niezwykły, ciekawy świat owadów przybliży nam pszczela wystawa, podczas której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu pszczół, ich budowie oraz zobaczyć ich przedstawicielkę w rozmiarze XXL i zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Wielu wrażeń i rozrywki dostarczą najmłodszym także animacje, gry i konkursy z nagrodami. Do dyspozycji dzieci będzie kącik artystyczny, balonowe zoo oraz stanowisko edukacyjne młodego ekologa. Dorośli wspólnie z pociechami będą mogli wziąć udział w tworzeniu świec z pszczelego wosku oraz spróbować rożnych rodzajów pysznych miodów. Sobotni event będzie doskonałą okazją dla najmłodszych do spotkania się z sympatyczną Pszczółką Fokusią oraz miejskimi maskotkami - Bydgusią i Bydgusiem. Dodatkowo, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszcz, dla gości udostępniona zostanie gigantyczna gra planszowa oraz ekokoło; za udział w konkurencjach uczestnicy otrzymają ekologiczne nagrody.

Sobotniej akcji towarzyszyć będzie miodobranie! Każda osoba, która w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł, po zarejestrowaniu paragonu w punkcie obsługi promocji, otrzyma słoiczek najsmaczniejszego miodu z pasieki CH Focus! Partnerami akcji są Urząd Miasta Bydgoszcz, Czysta Bydgoszcz oraz Pszczela Ścieżka w Bydgoszczy.

Dzień Pszczół odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 sierpnia, w godzinach 11.00 – 19.00, na poziomie „0”, na placu eventowym galerii, obok punktu serwisowego iDream, tuż przy wejściu do centrum.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie https://focusbydgoszcz.pl/dzien-pszczoly-w-ch-focus/ oraz na profilu https://www.facebook.com/focusbydgoszcz/.

 

.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 26 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt