Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Seniorzy z Bydgoszczy mogą zgłosić się na bezpłatne badania

Od najbliższego poniedziałku (19 lipca) bydgoszczanie, którzy ukończyli 60. rok życia, mogą zgłaszać się po odbiór zaproszeń na bezpłatne badania wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. To mały projekt społeczny – ta kategoria projektów powstała w szczególności z myślą o seniorach. Jedna osoba może otrzymać jedno zaproszenie. Liczba skierowań jest ograniczona.
Seniorzy z Bydgoszczy mogą zgłosić się na bezpłatne badania
Autor: fot. ilustracyjna/pixabay

Zaproszenia będą wydawane w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9-12 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 61 (Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej) – od 19 lipca do wyczerpania całej puli. Odebrać je może każda bydgoszczanka i bydgoszczanin, którzy ukończyli 60 lat.

Będą to skierowania na określenie poziomu witaminy D3 25 (OH), kwasów Omega 3 i zanieczyszczenia organizmu glifosatem. Jedna osoba może odebrać zaproszenie na oznaczenie wszystkich trzech czynników lub też wybrać tylko jeden czy dwa.

Zaproszenia będą imienne – przy odbiorze konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości celem weryfikacji wieku (decyduje rok urodzenia). Liczba zaproszeń jest ograniczona. Skierowania będą ważne do 15 grudnia 2021 r.

Badania będzie można wykonać w dwóch placówkach należących do Laboratorium Medycznego ALAB:

• w Fordonie przy ul. Szafirowej 14 – od poniedziałku do piątku w godz. 8-11;

• na Szwederowie przy ul. Lenartowicza 33-35 – od poniedziałku do soboty w godz. 7-11.

Zapraszamy zainteresowanych seniorów po odbiór zaproszeń.

W razie dodatkowych pytań informacji udzielą pracownicy Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy pod numerami telefonów: 52-58-59-444 oraz 52-58-58-265 w godzinach pracy Urzędu.

Przypominamy, że do 15 lipca można zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.bdgbo.pl.

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama