Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

KPUW Bydgoszcz: Przekierowanie numeru alarmowego straży pożarnej 998 na numer ratunkowy 112

Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy od dziś ostatecznie przejmuje połączenie Państwowej Straży Pożarnej. Od teraz dzwoniąc pod numer 998, nastąpi przekierowanie na 112, gdzie operator przyjmie zgłoszenie i zadecyduje jakie służby rozdysponować do danej akcji.
KPUW Bydgoszcz: Przekierowanie numeru alarmowego straży pożarnej 998 na numer ratunkowy 112
Autor: fot.: KPUW

Dziś nastąpiło ostateczne przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiana Ratunkowego w Bydgoszczy.

Numer alarmowy będzie tym najważniejszym, jest to numer obowiązujący na całym świecie. Od dziś w naszym województwie to operator numeru 112, dostając takie zgłoszenie z tych trzech źródeł, będzie decydował jakie służby zadysponować do danej akcji. Zaznaczam jednak, że numery rozpoczynające się na 9 cały czas będą aktualne i będzie można je wybierać

– mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Państwowa Straż Pożarna jest przygotowana do przekierowania swojego numeru alarmowego na numer ratunkowy 112.

Z punktu widzenia formalnego dla straży i dla dzwoniącego nic się nie zmienia. Zgłaszający, wybierając numer 998, połączy się automatycznie z numerem 112.  Numerem 112 operuje operator, a w straży pożarnej jest dyspozytor, który przyjmuje to zgłoszenie i dysponuje odpowiednie środki do działań oraz prowadzi całą akcję ratowniczo-gaśniczą.

– podkreślił bryg. Sławomir Herbowski, zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Wojewoda poinformował o inwestycji, jaka ma na celu poprawić warunki CPR.

Aby poprawić warunki pracy pracowników, przejęliśmy obiekt od dużej sieci komórkowej przy ul. Szubińskiej. Na początku czerwca została podpisana umowa, wartość inwestycji przeszło to 5 mln zł. Przez najbliższe półtora roku będzie wykonywana adaptacja tego  budynku. Na jesień 2022 r. będziemy mogli zaprosić Państwa do nowej siedziby Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

– mówił.

Rafał Rewoliński, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego KPUW w Bydgoszczy podał statystyki zgłoszeń, jakie przyjęto w ubiegłym roku.

W ubiegłym roku ponad 1 200 tys. zgłoszeń trafiło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania w Bydgoszczy, 200 tys. to zgłoszenia, które były związane z zagrożeniem bezpieczeństwa mieszkańców, ponad 170 tys. to te, które uruchomiły system ratownictwa medycznego, ponad 14 tys. to zgłoszenia, które były skutkiem uruchomienia działań Państwowej Straży Gaśniczej.

– podsumował.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt