Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

W Bydgoszczy otwarte zostanie Muzeum Telefonów Komórkowych

Jak wiele osób wie, MuzeumKomorek.pl to początkowo wirtualne przedsięwzięcie, które bazowało na profilu w serwisie społecznościowym Facebook. W 2019 roku założyciele wynajęli i zaczęli remontować lokal przy ul. Pomorskiej 15 w Bydgoszczy. Już wówczas nastawiano się na otwarcie tego ciekawego technologicznie miejsca. Niestety plany te pokrzyżowała pandemia COVID-19.
W Bydgoszczy otwarte zostanie Muzeum Telefonów Komórkowych
www.facebook.com/MuzeumKomorek/

Obecnie w zasobach Muzeum znajduje się ponad 2500 sztuk telefonów, z czego ponad 1015 to pojedyncze modele, które są wyeksponowane na półkach w lokalu.

- Odwiedzającym chcemy zaproponować około godzinną opowieść która sięga od historii komunikacji, przez początki telefonów tradycyjnych, następnie początek telefonów komórkowych w ogóle, oraz ich wprowadzenie w kraj, aby przejść do pokazania mnogości marek i modeli jakie dostępne były na naszym rynku.

Wiemy jednak z dotychczasowego doświadczenia, że dla zwiedzających najważniejsze będzie to, aby znaleźć swój pierwszy w życiu telefon komórkowy. - Tłumaczy pomysłodawca i założyciel Paweł Wiśniewski-Hassenpflug.

Warto wiedzieć, że zbiory wirtualnego Muzeum to również akcesoria do telefonów, gadżety z logo producentów telefonów, oraz z logami polskich sieci komórkowych.

- Wszystkie osoby chętne przekazać telefon do kolekcji bardzo prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy, bądź przez wiadomość na profilu Muzeum Telefonów Komórkowych na facebooku.

Chętnie przyjmiemy również wszelkie gadżety z logo IDEA Centertel, POP, Era GSM, Tak-Tak, Plus GSM, Simplus i inne. Telefony nie muszą być sprawne, nie muszą posiadać baterii, pudełek ani ładowarek, choć takie również chętnie przyjmiemy. - Dodaje Paweł Wiśniewski-Hassenpflug.

Początki Muzeum sięgają lat 2010-2011. 

Otwarcie tego niecodziennego i przywołującego wiele wspomnień miejsca nastąpi jutro (8 maja) w godz. 10.00-19.00, przy ul. Pomorskiej 15. Co 1,5 h będzie odbywało się oprowadzanie kolejnych grup zwiedzających tak, by nie tworzyć zbędnego tłoku. 

Rezerwacji można dokonywać na stronie: https://www.muzeumkomorek.pl/rezerwacja/.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 992 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama