Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Akcja w Bydgoszczy. "Patrz w lusterko motocykle są wszędzie"

Bydgoska „drogówka” włączyła się w ogólnopolską akcję "Patrz w lusterko motocykle są wszędzie". Policjanci wspólnie z motocyklistami z Mundurowego Klubu Motocyklowego RP Region Bydgoszcz przypominali kierowcom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących samochodami na bezpieczeństwo motocyklistów.
Akcja w Bydgoszczy. "Patrz w lusterko motocykle są wszędzie"
Autor: KWP Bydgoszcz

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. To czas, kiedy jesteśmy bardziej aktywni, ale to też czas, kiedy miłośnicy jednośladów wyjeżdżają swoimi maszynami na drogi. Większa ilość motocykli na drogach to też sygnał dla kierowców samochodów, aby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo motocyklistów.

Dlatego wczoraj (17.04.2021) przed południem w godzinach 9:00 – 12:00 policjanci z bydgoskiej drogówki wspólnie z motocyklistami (10 osób) włączyli się w ogólnopolską akcję, koordynowaną przez Stowarzyszenie Polski Ruch Motocyklowy, pod nazwą "Patrz w lusterko motocykle są wszędzie". Funkcjonariusze wraz z motocyklistami prowadzili kontrole w dwóch punktach, na ulicy Fordońska a Włościańska oraz na ulicy Jana Pawła II (zatoka ITD) w Bydgoszczy, gdzie w tym samym czasie szkoliło się 10 policjantów z obsługi mierników prędkości.

Funkcjonariusze w trakcie działań mierzyli prędkość kierowców. W trakcie kontroli przypominali kierującym, aby podczas jazdy zachowywali szczególną ostrożność oraz czujność tak, aby każdy uczestnik ruchu drogowego miał równe szanse na drodze. Natomiast motocykliści rozdawali kierowcom naklejki i namawiali ich, by częściej spoglądali w lusterka i wzajemnie szanowali się na drodze.

Czasami takie dodatkowe spojrzenie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie. Motocyklistów tak naprawdę nic nie chroni, dlatego czasami zdarzenia drogowe z ich udziałem kończą się niejednokrotnie tragicznie.

Podczas działań policjanci skontrolowali 26 pojazdów. Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny. Ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez kierowców i nałożyli na nich siedem mandatów karnych oraz zastosowali cztery pouczenia. Funkcjonariusze zatrzymali też jedno prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt