Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Z tańszych biletów mogą już korzystać uczniowie z gminy Sicienko

Jak podaje ZDMiKP, tańsze bilety okresowe przysługują już uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat z terenu Bydgoszczy oraz kilku gmin tworzących Metropolię Bydgoszcz. Z tych korzystnych rozwiązań teraz skorzystają również najmłodsi pasażerowie z terenu gminy Sicienko.
Z tańszych biletów mogą już korzystać uczniowie z gminy Sicienko

Autor: fot. ilustracyjna

Dzieci w wieku od 4 roku życia do 30 września roku, w którym kończą 7 lat oraz uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do 30 września roku, w którym kończą 20 lat zamieszkali na terenie Bydgoszczy oraz gmin: Nowa Wieś Wielka, Dobrcz, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska mogą korzystać z biletów „malucha" i „uczniowskich" – w atrakcyjnych cenach (10 zł -miesięczne i 30-dniowe bądź 100 zł -roczne).

\Do grona uprawnionych dołączyły teraz dzieci i młodzież zamieszkała w gminie Sicienko.

W piątek (12 marca) prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i wójt gminy Sicienko Piotr Chudzyński zawarli porozumienie zapewniające dostęp do atrakcyjnych taryf w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Koszty udzielonych ulg dla swoich mieszkańców poniesie gmina.

Przypominamy, że Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w punktach ZDMIKP. Metropolitalne Karty Uczniowskie oraz Malucha są wydawane natomiast przez gminy.

Gmina Sicienko udostępni wnioski pozwalające na wyrobienie kart z początkiem przyszłego tygodnia na swojej stronie internetowej (https://bip.sicienko.pl/ w zakładce „Sprawy do załatwienia"/"Karty usług"). Kartę będzie można wyrobić w Biuro Obsługi Interesanta.
Więcej szczegółowych informacji o zasadach wyrabiania kart znajduje się na naszej stronie TUTAJ.

Bilet uczniowski i malucha przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy -zawartych z właściwą gminą. Uprawnieni uczniowie przy kontroli okazują: kartę BKM z zakodowanym biletem, ważną legitymację szkolną i ważną Metropolitalną Kartę Uczniowską. Uprawnione dzieci „maluchy" przy kontroli biletowej okazują kartę BKM z zakodowanym biletem i ważną Metropolitalną Kartę Malucha.

• Z pętli przy ul. Rekinowej (położonej blisko granicy z gminą Sicienko kursują linie nr 61 (na pl. Kościeleckich) oraz linia nr 71 (na ul. Morską).
• Przejazd z Osowej Góry do ronda Grunwaldzkiego zajmuje około 19 minut.
• W budowie jest buspas na ul Kolbego. Autobusy już poruszają się wydzielonym pasem wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

(ZDMiKP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 992 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama