Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą włączyć się do akcji sadzenia drzew

Ponad 150 drzew, 300 krzewów i bylin – to widoczny już efekt zeszłorocznych akcji Fundacji IMMO, którą wspiera także miasto. Społecznicy nie zwalniają tempa, mają kolejne plany urządzania zieleni w mieście. Zwracają się także do mieszkańców, aby włączyli się do współpracy i wskazywali nowe miejsca dla zielonych płuc Bydgoszczy.
Mieszkańcy Bydgoszczy mogą włączyć się do akcji sadzenia drzew

Autor: fot. ilustracyjna

Wraz z nadchodzącą wiosną przedstawiciele fundacji poszukują wolontariuszy, którymi mogą zostać wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. W ten sposób bydgoszczanie mogą posadzić drzewa, ze wsparciem fundacji, którymi później będą się opiekować.

Po co w mieście sadzić drzewa? Powodów jest wiele: oczyszczają powietrze, dają cień w upalne dni, zazieleniają nasze otoczenie, są schronieniem dla ptaków i owadów. Miasto regularnie sadzi nowe drzewa w mieście, a w przypadku niezbędnych wycinek stosuje nasadzenia kompensacyjne. Od pewnego czasu w naszym mieście aktywnie działają także społecznicy, którzy dbają o drzewostan nie tylko na terenach miejskich, ale także na terenach spółdzielni, czy prywatnych inwestycji.

Zielone efekty

Fundacja IMMO w zeszłym roku zorganizowała kilka akcji, dzięki której posadzono 156 drzew i niemal 300 krzewów i bylin. Rosną one m.in. przy ul. Lelewela, przy ul. Nowodworskiej i ul. Ugory, a także na parkingu na rogu ulicy Kamiennej i Gdańskiej, przy nasypie kolejowym na ul. Czarna Droga, ul. Kossaka. Fundacja przyczyniła się także do zazieleniania Starego Rynku. Wszystkie miejsca oznaczone są na mapie: fundacjaimmo.org/mapa

Jeszcze więcej drzew

Fundacja wiosną planuje posadzić kolejne drzewa, tym razem na Placu Wolności i przy ul. Kopernika. Większe nasadzenia drzew i krzewów zaplanowane jest przy ul. Chołoniewskiego. Nowe lokalizacje, które wskazują mieszkańcy to Osowa Góra, Osiedle Leśne, Skrzetusko oraz Miedzyń.

- Chcemy angażować mieszkańców w nasze projekty, dlatego szczególnie do nich kierujemy prośby o wskazywanie miejsc dla nowych drzew, wtedy nowe nasadzenia mają swoich opiekunów. Podstawowym krokiem jest ustalenie odpowiedniego miejsca dla drzew, przedstawiciele spółdzielni kierują się oczywiście instalacjami podziemnymi i nadziemnymi jak i bliskością okien, lamp i innych elementów infrastruktury osiedla. My pomagamy uzyskać zgodę, fundujemy drzewa i wspólnie je sadzimy – mówi Maria Loskot z Fundacji Immo.

Zgłoś się po drzewo

Jeśli chcesz, aby w Twoim najbliższym otoczeniu miało szansę wyrosnąć nowe drzewo zgłoś się do Fundacji IMMO. Pomoże ona uzyskać zgodę na posadzenie drzew z zarządcami, ustalić dokładką lokalizację i gatunki roślin oraz wspólnie ustali termin i sposób sadzenia. Zgłoszenia przyjmowane są TUTAJ.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 18°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaHosting Mango już od 37,50 zł
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama