Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Bydgoszczy będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienia przeciw COVID-19

Bydgoszczanie, którzy chcą zaszczepić się przeciw koronawirusowi, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez miasto transportu. Pomoc skierowana jest do osób z niepełnosprawnościami i powyżej 70 roku życia, mające problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.
W Bydgoszczy będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienia przeciw COVID-19

Autor zdjęcia: fot. ilustracyjna

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego transportu na szczepienie, muszą wskazać podczas rozmowy z pracownikiem termin i miejsce szczepienia. Transport na szczepienie umawia się pod numerem telefonu: 52 58 58 686. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Transport obejmuje przejazd z domu do przychodni oraz powrót do domu po szczepieniu.

Kto może skorzystać z bezpłatnego transportu?

Zgodnie z zaleceniem wojewody, osoby niepełnosprawne oraz te, które mają problem z samodzielnym dotarciem do przychodni, mogą liczyć na darmowy dowóz do najbliższego punktu szczepień.

Bezpłatny dowóz na szczepienie przysługuje w konkretnych przypadkach dla osób:

  • w grupie 70 plus, mających trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie;
  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniem.

Transport z opiekunem

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, mogą skorzystać z usługi ze swoim opiekunem. W pojeździe znajduje się również miejsce do przewożenia wózków inwalidzkich. Usługa nie obejmuje osób leżących, wymagających transportu medycznego.

Zapisy na szczepienia. Czas na seniorów

Przypominamy - obecnie trwają zapisy na szczepienie przeciw COVID-19. Jako pierwsi mogli zapisywać się seniorzy powyżej 80. roku życia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet (przez e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl) lub w punkcie szczepień. Od piątku, 22 stycznia ruszyły zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Początek szczepień dla tej grupy zaplanowano na 25 stycznia.

Informacje na temat Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 znajdziecie Państwo na rządowym portalu www.gov.pl/szczepimysie. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat szczepień dla seniorów.

Zarejestruj rodziców lub dziadków
Rejestrację na szczepienie senior może wykonać samodzielnie, za pośrednictwem rodziny lub bliskiej osoby. Do zapisu wymagany jest numer PESEL i nr telefonu. W czasie rejestracji wybiera się dokładny termin szczepienia oraz jego miejsce.

W Bydgoszczy na mapie punktów szczepień jest aktualnie ponad 50 lokalizacji. Aby sprawdzić gdzie można się zaszczepić wystarczy wejść na stronę https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien

Jak zapisać się na szczepienie
Rejestracja na szczepienie jest prowadzona za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii – 989. Infolinia jest czynna całodobowo. Istnieje możliwość skontaktowania się z wybranym punktem szczepień. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. Prowadzona będzie także e-rejestracja za pośrednictwem portalu www.pacjent.gov.pl. Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 12°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama