Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Kolekcjonerzy wrażeń. FERIE online z Muzeum Okręgowym

W tym roku, zapraszamy dzieci i młodzież, wyjątkowo do zabaw ze sztuką online. Przygotowaliśmy karty „ Kolekcjonera Wrażeń”. Karty działań rozpoczynają serię zabaw, gier, zagadek, „przepisów”, „receptur” oraz tajemnic związanych z zagadnieniami plastycznymi, związanymi z dziełami sztuki - dumnie kolekcjonowanych, konserwowanych i wystawianych w naszym Muzeum.
Kolekcjonerzy wrażeń. FERIE online z Muzeum Okręgowym
Autor: Materiały prasowe

Mamy zimę, więc we wszystkich pracach biorący udział w zabawie odnajdą i być może odczują siarczysty mróz, miękki śnieg, graficzne wyciszenie oraz zaskakujące kolory – zaprasza Dominika Lewandowicz z MOB.

Podczas ferii, na łamach kart, opowiemy o tym w jaki sposób używając różnego rodzaju plam, linii, tworzył prace Leon Wyczółkowski. Czym jest technika lawowania i dlaczego nie potrzebujemy używać w niej prawdziwej lawy. Zobaczymy ile oddechu jest w pracach Tymona Niesiołowskiego i jak tworzył perspektywę powietrzną. Jak „planował” rozłożenie barw i detali aby stworzyć górski krajobraz. Odkryjemy ciekawe postacie kolędników w pracy Piotra Wolińskiego i zachęcimy do zrobienia przedziwnej maski. W dziele Stefana Filipkiewicza, które niczym naukowcy weźmiemy  „pod lupę”, przeanalizujemy skąd się bierze tęczowy śnieg i w jaki sposób artysta stworzył tak wiele kolorowych bieli.

Zachęcamy do pobierania kart, kolekcjonowania i eksperymentowania. A kiedy już będziemy mogli otworzyć drzwi Muzeum, zapraszamy do obejrzenia prac na żywo.

Karty działań publikowane będą na portalach społecznościowych oraz stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl  i przygotowane do bezpłatnego pobrania we wtorki i czwartki w dniach: 7, 12 i 14 stycznia. 

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajników sztuki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1038 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt