Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Gdańskiej będzie bezpieczniej. Powstanie sygnalizacja świetlna!

Dzięki nowej inwestycji wyjazd z ulicy Gdańskiej w kierunku Osielska będzie łatwiejszy. Jak podaje ratusz obecnie trwa wybór projektanta, który zajmie się przygotowaniem specjalnej dokumentacji do realizacji tego celu.
Na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Gdańskiej będzie bezpieczniej. Powstanie sygnalizacja świetlna!

Autor: pixabay

Takie rozwiązanie ma ułatwić wyjazd z Bydgoszczy gdyż, jak wiemy skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne i właśnie w tym miejscu odbywa się wzmożony ruch. Wiadomo już, że sygnalizacja będzie wykonana na obecnym układzie geometrycznym skrzyżowania z niewielką korektą łuku na wlocie ul. Gdańskiej, wyznaczeniem zatoki autobusowej przy jezdni zachodniej ul. Armii Krajowej oraz wykonaniem brakujących chodników koniecznych do skomunikowania wszystkich przyległych obszarów.

Jak podaje Urząd Miasta przybiżony koszt tego zadania to około 200 tysięcy złotych. Przy realizacji zadania ZDMiKP zamierza wykorzystać część sygnalizatorów wymienionych podczas wdrażania na terenie centrum Bydgoszczy systemu ITS.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: -2°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama