Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Weź sadzonkę za zużyty plastik!

Weź sadzonkę za zużyty plastik! W ten nietypowy sposób CH Focus zachęca mieszkańców do udziału w akcji nakłaniającej do segregacji odpadów. Inicjatywa zaplanowana jest 17 października, a udział w niej może wziąć każda osoba troszcząca się o środowisko. Wystarczy przynieść do centrum handlowego niepotrzebne plastikowe opakowania, aby w zamian odebrać sadzonki drzewek lub ozdobnych wrzosów. Uczestnicy otrzymają także praktyczne ekotorby.
Weź sadzonkę za zużyty plastik!

Autor: Materiały prasowe

Troska o środowisko naturalne zaczyna się już w miejscu zamieszkania. A o nasze otoczenie możemy zadbać na wiele sposobów. Jednym z pomysłów jest akcja „Bądź eko na jesień” zachęcająca bydgoszczan do segregowania plastikowych odpadów.

 

Już w najbliższą sobotę, w godzinach 12.00-17.00, na placu przed centrum handlowym Focus, od strony ul. Jagiellońskiej, odbędzie się zbiórka zużytych plastików. Mieszkańcy, którzy tego dnia przyniosą niepotrzebne plastikowe opakowania w zamian za nie otrzymają sadzonki drzewek i wrzosów, które przyozdobią jesienne balkony i domowe ogródki.

 

Każde 10 plastikowych butelek, pojemników, czy pudełek lub 20 nakrętek będzie można wymienić na roślinkę. Uczestnikom tej inicjatywy, niezależnie od przyniesionej ilości odpadów, przysługuje max. po 5 sadzonek. Do rozdania łącznie jest aż 600 sztuk roślin. Dodatkowo, partnerzy akcji przygotowali dla bydgoszczan praktyczne ekotorby.

 

- „Bądź eko na jesień” jest doskonałą okazją do tego, aby zaangażować mieszkańców w działania na rzecz środowiska, za udział w których zostaną nagrodzeni sadzonkami drzewek i wrzosów. Wspólnie z organizatorem sobotniej akcji - Expressem Bydgoskim - oraz jej partnerami, chcemy promować wśród klientów zachowania przyjazne dla naszego ekosystemu, takie jak segregacja odpadów czy recykling. Warto wziąć udział w naszej inicjatywie, łącząc pożyteczne – dbałość o środowisko – z przyjemnym, bo na uczestników zbiórki przez cały dzień czekają wyjątkowe nagrody – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Akcja „Bądź eko na jesień” w CH Focus w Bydgoszczy odbędzie się 17 października br. w godzinach 12.00-17.00 z zachowaniem reguł sanitarnych. Partnerami wydarzenia są lokalne firmy: Nitro-Chem S.A., Hanplast-Energy ™, ProNatura, Remondis.

 

Więcej informacji na temat organizowanych wydarzeń oraz oferty centrum handlowego znajduje się na stronie internetowej: https://focusbydgoszcz.pl/.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama