Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Działaj społecznie razem z Inkubatorem NGO 2020

Zamierzasz rozpocząć działalność w organizacjach społecznych, ale nie wiesz, od czego zacząć? Inkubator w Bydgoskim Centrum Wspierania organizacji pozarządowych jest właśnie dla Ciebie! Rekrutacja trwa do 14 października.
Działaj społecznie razem z Inkubatorem NGO 2020

Autor: fot.: facebook.com/bydngo

Inkubator to wsparcie „na start” dla nowych organizacji pozarządowych w Bydgoszczy. Jeśli zarejestrowaliście organizację w okresie ostatnich 24 miesięcy lub planujecie założyć organizację w ciągu najbliższego pół roku, to Inkubator jest właśnie dla Was.

Podczas realizacji projektu uczestnicy i uczestniczki zdobędą̨ wiedzę i umiejętności potrzebne do profesjonalnego zarządzania organizacją, planowania jej rozwoju w trakcie spotkań́ warsztatowych oraz indywidualne wsparcie ekspertów ds. NGO.

Inkubator to nie tylko warsztaty i doradztwo to również wymiana doświadczeń́, nowe znajomości oraz możliwość nawiązania współpracy, czy partnerstw w projektach. Inkubator to możliwość dla przedstawicieli/-ek III sektora w Bydgoszczy, aby skorzystać zupełnie bezpłatnie z kompleksowego wsparcia merytorycznego „na start”.

Uczestnicy i uczestniczki projektu wezmą udział w cyklu 6 warsztatów:

1) Co trzeba wiedzieć́ o organizacjach pozarządowych

- czym jest organizacja pozarządowa, rejestracja organizacji, pojęcia ważne dla organizacji.

- potrzeby wynikające z ustawy o pożytku, w tym formy prowadzenia działalności przez NGO. - Podstawy prawne działania organizacji.

- współpraca wewnątrzsektorowa, zrzeszenia się organizacji, federalizacja.

2) Najważniejsze obowiązki organizacji:

- obowiązki księgowe organizacji, obowiązki sprawozdawcze, terminy, o których trzeba pamiętać, status OPP.

- współpraca z administracją publiczną (współpraca finansowa i pozafinansowa, partnerstwo międzysektorowe, Programy współpracy, partycypacja obywatelska, konsultacje społeczne, gremia doradcze i opiniodawcze, rady pożytku).

3) NGO finansowanie projektów:

- różne możliwości i źródła finansowania (czyli m.in. źródła samorządowe, inne publiczne, fundusze prywatne, fundraising).

- zarządzanie organizacją, w tym dywersyfikacja źródeł przychodów NGO.

4) Myślenie projektowe – jak skutecznie pisać projekty:

- logika projektowa,

- elementy projektu: diagnoza > cele > działania > wskaźniki rezultatów, harmonogram i budżet projektu,

- jakich błędów unikać,

- dobre praktyki.

Spotkanie 2-dniowe, łącznie 8-godzin warsztatu z zakresu tworzenia projektów – logika projektowa, elementy projektu: diagnoza > cele > działania > wskaźniki rezultatów; harmonogram i budżet projektu.

5) Ludzie w NGO:

- współpraca z wolontariuszami – prawa i obowiązki organizatora wolontariatu, - Koordynowanie zespołem,

- praca on-line zespołu w czasie COVID-19,

- etyka w NGO – Karta Zasad,

- motywacja,

- jak się nie wypalić.

6) Marketing i promocja:

- czym jest marketing

- grupy docelowe

- budowanie wizerunku

- identyfikacja wizualna

- strona internetowa

- pozycjonowanie

- tworzenie atrakcyjnych treści

- narzędzia Google /kalendarz, dokumenty, wizytówka i inne.

W trakcie wszystkich warsztatów zostaną zaprezentowane narzędzia on-line wykorzystywane w czasie COVID-19.

Moduły szkoleniowe:

- aplikacja Zoom – jak prowadzić ciekawe szkolenie? Moderacja webinarium,

- mapa myśli na przykładzie narzędzia Ayoa,

- narzędziownik – inne inspirujące programy do pracy zdalnej

Spotkania będą realizowane głównie w soboty między godz. 10.00-14.00.

Miejsce realizacji

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Rekrutacja:

Udział w Inkubatorze dotyczy wyłącznie osób z organizacji zarejestrowanych w okresie ostatnich 24 miesięcy lub planujących założyć organizację w ciągu najbliższego pół roku na terenie Miasta Bydgoszczy.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo uczestnictwa w Inkubatorze mają przedstawiciele organizacji, którzy do tej pory nie otrzymali wsparcia w ramach w/w zadania w poprzednich latach i osoby planujące założenie organizacji.

Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, nazwę organizacji oraz numer telefonu i adres e-mail wraz z klauzulą RODO (do pobrania TUTAJ) prosimy wysyłać na adres mailowy: [email protected]

REKRUTACJA TRWA DO 14-GO PAŹDZIERNIKA!

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 3°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: KanuTreść komentarza: Great progress, this is really encouraging to see. Your effort and coordination are clearly making a strong impact.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: judoTreść komentarza: gratulacje!Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:05Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama