Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Propozycja nowych szkół, po reformie oświaty

Prezentujemy zmiany w bydgoskich szkołach, wynikające z wprowadzonej przez rząd reformy oświaty.
Propozycja nowych szkół, po reformie oświaty
Autor: Materiały prasowe

Głównym założeniem reformy jest likwidacja gimnazjów i powrót do ośmioklasowych szkół podstawowych, po których uczniowie będą mieli do wyboru kontynuowanie nauki w: czteroletnim liceum ogólnokształcącym, pięcioletnim technikum, trzyletniej branżowej szkole pierwszego stopnia lub trzyletniej szkole specjalnej przysposabiającej do pracy.

W Bydgoszczy funkcjonuje obecnie 10 gimnazjów ogólnodostępnych. Obecni uczniowie wszystkich gimnazjów będą kontynuować naukę w dotychczasowych budynkach, natomiast pracownicy tych szkół od 1 września 2017 r. staną się pracownikami szkół podstawowych, w których będą funkcjonowały oddziały gimnazjalne (aż do ostatecznego wygaszenia czyli do czerwca 2019 r.).

Jednocześnie sporo zmian czeka szkoły podstawowe. Utworzone zostaną trzy nowe podstawówki: dwie w Fordonie i jedna na Górzyskowie. Natomiast w 26 szkołach podstawowych zmienione zostaną obwody – dotyczy to SP o numerach: 4, 9, 10, 13,14, 15, 19, 20, 25, 26, 27, 28, 31, 32, 38, 41, 45, 46, 48, 57, 61, 62, 63, 65, 66, 67.

O tych wszystkich zmianach rozmawiano w ostatnim tygodniu na spotkaniach, które przedstawiciele ratusza odbyli z dyrektorami, nauczycielami i przedstawicielami rodziców. W części spotkań uczestniczyła zastępca prezydenta odpowiadająca za edukacją, Iwona Waszkiewicz. – Odbyły się 22 spotkania. Z głosów, które do nas docierały, wynika, że taka kolejność prezentowania zmian była dobrym rozwiązaniem. Najpierw o proponowanej sieci rozmawialiśmy z tymi, którzy są najbardziej zainteresowani, czyli ze społecznościami gimnazjów i tych szkół podstawowych, w których zajdą największe zmiany – podkreśla Iwona Waszkiewicz. – Planujemy zorganizować 30 stycznia jeszcze jedno spotkanie dotyczące szkół fordońskich z dyrektorami, nauczycielami i przedstawicielami rodziców oraz radnymi. Pojawiły się pewne propozycje zmian w siatce szkół w tej części miasta, które chcemy omówić wspólnie – wyjaśnia zastępca prezydenta.

Podczas dotychczasowych spotkań padało wiele pytań organizacyjnych. Część nauczycieli gimnazjów wyraziła wstępną gotowość do przejścia na emeryturę lub pobierania świadczenia kompensacyjnego. – Liczba etatów powinna być zbliżona do tej, jaką mamy obecnie. Jednak na szczegóły jest nadal za wcześnie, ponieważ ministerstwo nie przedstawiło podstaw programowych, przez co dyrektorzy nie są w stanie opracować siatki godzinowej – mówi Iwona Waszkiewicz.

Większość propozycji nowej siatki została pozytywnie przyjęta. Najwięcej wątpliwości pojawia się w przypadku Gimnazjum nr 9. – W mojej ocenie przygotowana nowa sieć jest optymalna, ale oczywiście jest to na razie propozycja i jesteśmy otwarci na rozmowy po to, aby zmiany były jak najbardziej korzystne zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli – podkreśla zastępca prezydenta.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -5°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1039 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt