Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Wkrótce powstanie w Bydgoszczy Park Kulturowy. Miasto czeka na uwagi przedsiębiorców

Trwają prace nad utworzeniem Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy. Ratusz zwraca się z prośbą do wszystkich przedsiębiorców z rejonu Starego Miasta, by zgłosili swoje uwagi. Termin upływa 6 sierpnia br.
Wkrótce powstanie w Bydgoszczy Park Kulturowy. Miasto czeka na uwagi przedsiębiorców
Autor: Materiały prasowe

W marcu i kwietniu 2020 roku odbywały się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy. Niestety – w związku z sytuacją epidemiologiczną i wprowadzeniem szeregu ograniczeń wynikających z rozprzestrzeniania się Covid-19 (m.in. w zakresie przemieszczania się czy organizacji spotkań) – nie odbyło się, zaplanowane w ramach konsultacji społecznych, spotkanie z przedsiębiorcami i mieszkańcami Bydgoszczy. Pomysł utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy wynika z potrzeby ochrony walorów kulturowych obszaru, jego rewaloryzacji i podniesienia estetyki istniejącej zabytkowej zabudowy oraz ogólnodostępnych przestrzeni publicznych – placów, ulic, bulwarów, zieleńców wraz ze wszystkimi elementami zagospodarowania.

Celem zorganizowanych w dniach od 9 marca do 10 kwietnia 2020r. konsultacji społecznych było umożliwienie mieszkańcom Bydgoszczy zapoznania się z projektem uchwały Rady Miasta Bydgoszczy (TUTAJ) w sprawie utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy, a w szczególności z szeregiem ustalonych norm i zakazów dotyczących formy i sposobu sytuowania reklam, obiektów małej architektury, urządzeń infrastrukturalnych, ale także związanych ze sposobem korzystania z zabytków i prowadzeniem robót budowlanych oraz profilem prowadzonej działalności usługowej.

Regulacje zawarte w projekcie uchwały w sprawie utworzenia parku kulturowego dotyczą wielu zagadnień i aspektów zagospodarowania ważnych nie tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą na omawianym obszarze, ale także dla tych, dla których ważne są kwestie ochrony walorów kulturowych obszaru, jego tożsamości i wizerunku.

W związku z tym, w celu zebrania Państwa – jako przedsiębiorców, opinii o zapisach w projekcie uchwały oraz o wizji zagospodarowania obszaru Parku Kulturowego, prosimy o przesłanie swoich uwag dotyczących projektu uchwały na adres e-mail Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy: [email protected], tel. (52) 58 58 105.

Swoje uwagi prosimy zgłaszać w terminie - maksymalnie – do 6 sierpnia br.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1037 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt