Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 sierpnia 2026 21:36
Reklama

Panel ekspercki na UTP dotyczący strategii rozwoju elektromobilności

Trwają konsultacje społeczne dotyczące opracowania dokumentu „Strategia rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszcz do 2030 roku”. W ramach konsultacji – za pośrednictwem transmisji internetowej - odbędzie się Panel Ekspercki z udziałem sektora nauki i biznesu.
Panel ekspercki na UTP dotyczący strategii rozwoju elektromobilności

Autor: facebook.com/UTP

Konsultacje realizowane są we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym
w Bydgoszczy. Opracowaniem dokumentu strategii zajmuje się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, a konkretnie Spółka Celowa UTP sp. z o.o., która jest liderem konsorcjum realizującym to zadanie wspólnie z Pomorską Grupą Konsultingową SA.

Już w najbliższy wtorek, 14 lipca, o godz. 10.00 będzie miał mijesce panel ekspercki w zakresie opracowania strategii rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszczy. W związku z sytuacją pandemii w naszym kraju panel odbędzie się online. Paneliści będą debatowali na terenie kampusu uczelni w sali nr C8 w Regionalnym Centrum Innowacyjności Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w panelu dzięki transmisji ze spotkania z możliwością zadawania pytań  na platformie:

https://youtu.be/jb4hKr06LzI

Pytania od mieszkańców do panelistów będzie można zadawać  zarówno na chacie na platformie internetowej lub przesłać je na adres  [email protected] do dnia 14 lipca -  do godz. 11.00.

Panel poprowadzi Romuald Mayer z PGK SA, a panelistami będą: Maria Wasiak - Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Wojciech Nalazek - pełniący obowiązki Dyrektora ZDMiKP, dr hab. inż. Sławomir Cieślik – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Mariusz Kuszel - Prezes Zarządu MPK w Inowrocławiu, Marcin Kopiczko - przedstawiciel ENEA Szczecin, Krzysztof Krawczyk - przedstawiciel firmy Rawicom oraz Patryk Gulcz - przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego.

Podczas panelu z udziałem ekspertów poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak:

  • Analiza możliwości budowy infrastruktury zasilającej samochody w energię elektryczną na terenie miasta, firm oraz przy domach prywatnych.
  • Przegląd możliwości dofinansowania zakupu samochodów elektrycznych oraz przywilejów związanych z jego posiadaniem na terenie miasta Bydgoszczy.
  • Analiza możliwości zapewnienia niezbędnej energii elektrycznej dla urządzeń technicznych, umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych na terenie miasta.
  • Analiza możliwości utworzenia sieci parkingów uprzywilejowanych dla pojazdów elektrycznych.
  • Zasady funkcjonowania transportu publicznego opartego o pojazdy o napędzie elektrycznym.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama Finał letniej akademii recyklingu
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Czesław Jasiński Treść komentarza: W latach 1964-72 uczęszczałem do SP nr6 przy Poniatowskiego, więc dwa razy dziennie przechodziłem obok tego budynku. Na pewno pod koniec lat 60 XXw był on remontowany, a na pewno jego elewacja. Po lewej stronie gmachu był park aż do Poniatowskiego, teraz to teren policji. Gmach po remoncie w XXI w wygląda imponująco. Pozdrawiam. Czesław Jasiński Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:58 Źródło komentarza: Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację Autor komentarza: Czesław Treść komentarza: Dzień dobry. W latach 1964-72 chodziłem do SP nr 6 przy Poniatowskiego. Codziennie więc dwa razy przechodziłem koło tego budynku. Od lewej strony gmach sąsiadował z parkiem, aż do Poniatowskiego. Pamiętam, że pod koniec lat 60 XX budynek, a na pewno jego elewacja była remontowana. Teraz po remoncie w XXI w budynek wygląda imponująco. Pozdrawiam serdecznie. Czesław K. Jasiński Data dodania komentarza: 21.08.2026, 17:51 Źródło komentarza: Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację Autor komentarza: Lechu Treść komentarza: Następny bałwan podsunięty modernistycznym gojom przez zydow Data dodania komentarza: 16.08.2026, 17:16 Źródło komentarza: Wielki pomnik Matki Bożej Miłosiernej poświęcono we wsi Konotopie Autor komentarza: Slawomir Treść komentarza: Przy tak dużej konkurencji, to wielki sukces Artura. Gratulacje ! Data dodania komentarza: 1.08.2026, 09:08 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem Autor komentarza: Bral Treść komentarza: A w Kirgistanie to co za Mistrzostwa Swiata? Data dodania komentarza: 30.07.2026, 13:50 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem Autor komentarza: Wojtek Treść komentarza: Gratulacje !! Data dodania komentarza: 29.07.2026, 19:01 Źródło komentarza: Sporty Walki: Dwa medale za oceanem
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama