Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Zmiany na budowach trasy S5 w regionie

Przypominamy o zmianach w organizacji ruchu od dziś, tj. 10.07.2020 r.
  • Źródło: GDDKiA
Zmiany na budowach trasy S5 w regionie
Autor: fot.: GDDKiA

S5 odc. 5 w. Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) - w. Szubin Północ

 Na budowie trasy S5 odc. 5 w. Bydgoszcz Błonie - w. Szubin Północ w najbliższy piątek 10.07.2020 r. zostanie przełożony ruch z istniejącej drogi krajowej nr 5 na drogi dojazdowe równoległe do przyszłej drogi ekspresowej między Rynarzewem a Łochowem o długości ok. 4 km. Dzięki tej zmianie zostanie otwarty front robót do budowy jezdni zasadniczej przyszłej ekspresówki.

Na tym odcinku S5 wykonawca m.in. finalizuje zmiany w projekcie wykonawczym wynikające z optymalizacji projektu (specyfika kontraktów na kontynuację robót). Natomiast w terenie wykonywane są prace ziemne przy nasypach trasy głównej, wzmocnienia gruntu kolumnami betonowymi, a także prace przy drogach dojazdowych.

Kontynuowane są roboty mostowe: betonowanie, wykonywanie izolacji, zasypki przepustów.

S5 odc. 1 w. Nowe Marzy – w. Świecie Południe (Dworzysko)

Kolejne przełożenie ruchu planowane jest w poniedziałek 13.07.2020 r. na S5 odc. 1 w. Nowe Marzy – w. Świecie Południe na drogę dojazdową o długości ok. 2,7 km w okolicy Nowych Marz. W tym przypadku także umożliwi to otwarcie frontu robót przy jezdni zasadniczej drogi ekspresowej.

Na tym odcinku wykonawca kontynuował przygotowywanie zamiennych projektów budowlanych i wykonawczych. Na budowie prowadził m.in. prace ziemne przy nasypach i odhumusowaniu (zdjęcie wierzchniej warstwy gruntu), rozpoczął budowę kanalizacji deszczowej w rejonie w. Świecie Północ. Ponadto wykonawca kontynuował prace przy obiektach mostowych - m.in. przygotowywał ustroje nośne do wykonania izolacji.

S5 odc. 2 w. Świecie Południe (Dworzysko) – w. Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo)

Roboty są prowadzone również na S5 odc. 2 w. Świecie Południe – w. Bydgoszcz Północ, przełożenie ruchu planujemy tu na przełomie lipca-sierpnia. Z ważniejszych rzeczy warto odnotować, że ostatnio zostały wykonane próbne odcinki warstw konstrukcji nawierzchni w zakresie podbudowy z tłucznia kamiennego, bitumicznej podbudowy zasadniczej i warstwy wiążącej.

Ponadto były prowadzone prace m.in. przy przejściu dla zwierząt w zakresie wykonania zasypek oraz zwieńczenia konstrukcji stalowych. Realizowano również roboty naprawcze po poprzednim wykonawcy w zakresie nasypów oraz warstwy stabilizacji i podbudowy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1036 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt