Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruszyła faza rozmów kwalifikacyjnych kandydatów na wolontariat UEFA EURO U21 Polska 2017

Już w czerwcu 2017 roku Polska ponownie będzie gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w Europie. W sześciu Miastach-Gospodarzach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach odbędzie się UEFA EURO U21 Polska 2017.
Ruszyła faza rozmów kwalifikacyjnych  kandydatów na wolontariat UEFA EURO U21 Polska 2017

Autor: materiały organizatora

Około 800 osób już wkrótce rozpocznie w Polsce wielką przygodę, która może się okazać ważnym krokiem w dalszej zawodowej karierze. Organizatorzy piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO U21, zaplanowanych na czerwiec 2017 roku, przystąpili do rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami na wolontariuszy przy okazji tego wydarzenia. 

Przyjmowanie zgłoszeń do programu trwało nieprzerwanie od września do grudnia ubiegłego roku. – Chętnych jest zdecydowanie więcej niż miejsc – informuje koordynator ds. wolontariatu UEFA EURO U21 Polska 2017, Damian Witkowski. – O tym, kto ostatecznie zostanie zakwalifikowany do udziału w projekcie, zdecydują indywidualne rozmowy rekrutacyjne, które potrwają niemal do końca lutego. Ze względu na duże zainteresowanie programem, w każdym z Miast Gospodarzy zorganizujemy dwie tury rozmów.  Co więcej, znaczne grono kandydatów, przede wszystkim aplikujących z innych części kraju lub z zagranicy, zdecydowało się swoją rozmowę odbyć za pośrednictwem Skype’a.

W ubiegłym tygodniu na terenie Miast Gospodarzy przeprowadzono specjalne szkolenia dla liderów wolontariatu, którzy zajmą się bezpośrednią weryfikacją wszystkich kandydatów.  – Realizujemy podejście, w ramach którego wolontariuszy rekrutować będą inni wolontariusze, ale tacy, którzy dysponują już dużym doświadczeniem z własnego uczestnictwa w tego typu aktywnościach. Oni najlepiej wiedzą, jakie cechy są najważniejsze przy wypełnianiu określonych zadań – dodaje Milena Skupień, doświadczona koordynatorka wolontariatu, która wspólnie z przedstawicielami Lokalnego Komitetu Organizacyjnego UEFA EURO U21 w ostatnich dniach szkoliła wolontariuszy-rekruterów.

Każda z rozmów kwalifikacyjnych zajmie nie więcej niż 20 minut i będzie skoncentrowana przede wszystkim na dotychczasowych aktywnościach w wolontariacie oraz znajomości języków. Na etapie wypełniania formularza kandydaci wskazywali też te części projektu, w które najbardziej chcieliby się zaangażować. Teraz w trakcie rozmowy będą mieli idealną okazję, by poszczególne sfery działań poznać bardziej szczegółowo i ostatecznie potwierdzić swój wybór. Przypomnijmy, że przy okazji czerwcowego turnieju wolontariusze będą wypełniać zadania w ramach operacji miejskich i stadionowych w 11 różnych obszarach, w tym m.in. w transporcie, marketingu, logistyce, współpracy z mediami oraz obsłudze gości VIP.  Warto również dodać, że w niemal wszystkich Miastach Gospodarzach rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone zostaną na stadionach czerwcowego czempionatu. – Nieprzypadkowo, bo przecież to na nich w trakcie turnieju będzie się koncentrować uwaga kibiców. Właśnie dlatego bardzo zależy nam, by każdy wolontariusz poznał „swój” obiekt jak najwcześniej i w jak największym stopniu – podkreśla Witkowski.  Cały proces rekrutacyjny zamknie się do 28 lutego. Następnie, w marcu i kwietniu, wszystkie osoby zakwalifikowane do programu wezmą udział w serii weekendowych szkoleń, które przygotują ich do wykonywania zadań w trakcie mistrzostw. Do właściwych turniejowych działań pierwsi wolontariusze przystąpią 10 czerwca, na niespełna tydzień przed meczem otwarcia UEFA EURO U21 Polska 2017.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 9°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama