Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Urodzinowy koncert on-line

Bydgoscy muzycy, artyści związani z naszym miastem zagrali koncert dla Mieszkańców. Zagrali koncert, nie wychodząc z domu!
Urodzinowy koncert on-line
Autor: fot. ilustracyjna

19 kwietnia jest dla bydgoszczan wyjątkową datą - 674 lata temu Bydgoszcz uzyskała prawa miejskie. Tegoroczne świętowanie jest zupełnie inne, niż w poprzednich latach. Nie możemy bawić się na ulicach miasta, nie możemy korzystać z bogatej oferty kulturalnej. To nie znaczy jednak, że w ogóle nie możemy świętować. Z pomocą przychodzą twórcy, którzy swoją artystyczną przygodę związali z naszym miastem. Pomysł stworzenia internetowego koncertu urodzinowego spotkał się z imponującym odzewem. Otrzymaliśmy 16 filmów, nagrań zrealizowanych w warunkach domowych.

Na koncert zapraszamy w niedzielę 19 kwietnia, o godzinie 18.00. Będzie można go zobaczyć na stronie miasta na Facebooku, link
TUTAJ.

 

W naszym koncercie udział wzięli:
1. Walerian Krenz
2. Judyta Wenda
3. Emilia Czekała, Marek Czekała, Orkiestra Symfoników Bydgoskich
4. Ludmiła Małecka, Artur Grudziński
5. Tenor Trio – Łukasz Ratajczak, Dawid Kwieciński, Piotr Pastuszka
6. Adela Konop
7. Rafał Chmiel
8. Agnieszka Twardowska
9. Żuki
10. Agnieszka Zawidzka
11. Grażyna Nita
12. Mikołaj Macioszczyk
13. Opera Nova – soliści Łukasz Jakubczak, Sławomir Kowalewski, Jakub Zarębski, Krzysztof Zimny, Janusz Żak, perkusista Jacek Kwaśniak
14. Pawbeats i Bisz
15. Cynamony

O artystach
Judyta Wenda – pomysłodawczyni i główna siła napędowa projektu Nowa Scena w Bydgoszczy. Miejsca, w którym muzyka przeplata się z niebanalnymi interpretacjami wokalno-aktorskimi. W projekcie biorą udział lokalni artyści i wokaliści z całej Polski, którzy na co dzień występują na największych scenach musicalowych i dramatycznych w kraju i za granicą.

Agnieszka Zawidzka jest rodowitą bydgoszczanką i właśnie tu narodziła się jej pasja. Ukończyła Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pracuje z dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie zdobywa na różnego rodzaju festiwalach, konkursach i warsztatach muzycznych. W 2006 roku została laureatką programu "Szansa na sukces". Śpiewała również w programie TVP 2 "Orzeł czy reszta".

Adela Konop - poszukując własnego stylu chętnie eksperymentuje z materią muzyczną. Uwielbia szeroko pojęty jazz, soul, muzykę etniczną, a także brzmienia alternatywne, przestrzenne z dużą ilością elektroniki. Nieustannie odkrywa w sobie nowe możliwości, lubi „bawić się” głosem. Adela to wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Bydgoszczanka , która wygrała - Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2018

Tenor Trio - niepowtarzalne spotkanie z młodymi śpiewakami, których fantastyczne głosy, niespożyta energia i dobry humor są gwarantem artystycznego sukcesu każdego koncertu.

Ludmiła Małecka i Artur Grudziński - aktorka scen muzycznych, przez wiele lat związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej. Artur Grudziński – pianista, kompozytor i aranżer. Muzyk w orkiestrze Teatru Roma i Teatru Muzycznego w Gdyni.

Mikołaj Macioszczyk - pochodzi z Bydgoszczy. Śpiewa i gra na gitarze. Lubi pomagać innym. Fascynuje go natura. Jego marzeniem jest, by wystąpić na jednej scenie z Krzysztofem Zalewskim. Bydgoszczanin był uczestnikiem 10. edycji programu „The Voice of Poland”
Cynamony - Kapela Podwórkowa Cynamony powstała w Bydgoszczy w marcu 2013 roku.

Pawbeats - muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny pochodzący z Bydgoszczy, który w świadomości słuchaczy i innych artystów zaistniał za sprawą charakterystycznego bitu do "Banicji" rapera Bisza. Pawbeats tworzył muzykę na potrzeby programu "Mam talent" i współpracował z wieloma tuzami rapu w Polsce. Na koncie ma też dwa autorskie, producenckie albumy.

BISZ - polski raper, poeta i producent muzyczny. Jarosław Jaruszewski znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Współtworzył także duety wraz z producentami muzycznymi Kosą i Pekro. Prowadzi ponadto solową działalność artystyczną.

Emilia Czekała - wokalistka, konferansjer, flecistka. Córka założyciela orkiestry Marka Czekały, który przekazał jej opiekę nad zespołem w 2016 roku, gdy sam objął funkcję dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Od tej pory to ona kontynuuje wieloletnie tradycje: dobiera programy poszczególnych koncertów, realizuje nowe pomysły, prowadzi koncerty z niezmiennym wdziękiem i humorem, z których od wielu lat słynie Orkiestra im. Johanna Straussa.

Rafał Chmiel – wokalista zespołu Własny Port, uczestnik X edycji The Voice of Poland

Agnieszka Twardowska - Artystka jest absolwentką Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na wydziale Edukacji Artystycznej i Kierowania zespołem, która koncertuje ze swoim zespołem oraz solo. Szerokiej publiczności znana jest z formatów telewizyjnych „The Voice of Poland” oraz „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: -4°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt