Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Prezydent Bruski wyraża sprzeciw wobec utworzenia odrębnych obwodów wyborczych

Prezydent Rafał Bruski skierował dziś, 7 kwietnia pismo do Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy. Wyraża w nim stanowczy sprzeciw wobec decyzji Komisarza o utworzeniu odrębnych obwodów wyborczych m.in. w szpitalach czy domach pomocy społecznej.
Prezydent Bruski wyraża sprzeciw wobec utworzenia odrębnych obwodów wyborczych

Autor: fot. konferencja archiwum

- Obejmując pełnienie funkcji prezydenta miasta ślubowałem wykonywanie swoich obowiązków dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców. Życie i zdrowie jest najwyższym dobrem dla każdego racjonalnie myślącego człowieka. W związku z powyższym informuję, że do czasu przesłania przez Pana Komisarza szczegółowych wytycznych sanitarnych, zatwierdzonych przez powołane do tego służby, obejmujących wszystkie procedury związane z organizacją i przeprowadzeniem wyborów, w trosce o zdrowie i życie Bydgoszczan, nie będę podejmować żadnych czynności wynikających z powołanego na wstępie postanowienia - pisze prezydent Rafał Bruski.

Treść pisma poniżej:

Bydgoszcz, dnia 07.04.2020 r.

Pan

Igor Zgoliński

Komisarz Wyborczy I
w Bydgoszczy

W dniu wczorajszym (06.04.2020 r.) otrzymałem postanowienie Nr 27/2020 z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania w Mieście Bydgoszczy w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. Na jego mocy utworzonych zostało 14 odrębnych obwodów głosowania, w tym 8 w szpitalach,
2 w domach pomocy społecznej, 1 w zakładzie opiekuńczo-pielęgnacyjnym, 2 w zakładzie karnym i areszcie śledczym i 1 w domu akademickim.

W związku ze śmiertelnym zagrożeniem dla mieszkańców wynikającym z epidemii koronawirusa SARS-COPV-2 wyrażam stanowczy sprzeciw wobec takiej decyzji. Organizowanie lokali wyborczych naraża wyznaczonych do tych czynności Bydgoszczan na ryzyko zarażenia koronawirusem. Szczególnie niebezpieczne jest to w placówkach szpitalnych i domach pomocy społecznej, tym bardziej, że w niektórych z nich już zdiagnozowano wystąpienie koronawirusa.

Obejmując pełnienie funkcji prezydenta miasta ślubowałem wykonywanie swoich obowiązków dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców. Życie i zdrowie jest najwyższym dobrem dla każdego racjonalnie myślącego człowieka.  W związku z powyższym informuję, że do czasu przesłania przez Pana Komisarza szczegółowych wytycznych sanitarnych, zatwierdzonych przez powołane do tego służby, obejmujących wszystkie procedury związane z organizacją i przeprowadzeniem wyborów, w trosce o zdrowie i życie Bydgoszczan nie będą podejmować żadnych czynności wynikających z powołanego na wstępie postanowienia.

Jednocześnie informuję o masowej rezygnacji kandydatów do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. Aktualnie chęć pracy w komisjach wyraża około 30% minimalnego składu komisji, a kolejne rezygnacje wpływają każdego dnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wert 07.04.2020 20:50
Natychmiast drania ODWOŁAĆ !!!!

bezchmurnie

Temperatura: 5°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 6 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Siedzę w domu, emerytka, ale dzisiaj musiałam przejść Stary Rynek. Jest cudowny, nareszcie coś innego, ten wspaniały wiatrak a w nim postaci, które wszyscy znają. Cudowneeeeeeeeeeeeee>Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:17Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: Brian A.Treść komentarza: W Chicago tez jest lepiej, ale duzo trudniej robic porządek.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 22:22Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KRTreść komentarza: Odświeżające jest czytanie refleksji ugruntowanych w rozmowach z prawdziwymi ludźmiData dodania komentarza: 17.12.2025, 21:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KaroleskiTreść komentarza: Super artykuł !🥳😁 WSG!!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 20:06Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KaroleskiTreść komentarza: Gratulacje!🥳 gratulacje dla WSG trener Mistrz 😁!!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 20:04Źródło komentarza: Bydgoscy wojownicy walczyli w Sambo i Judo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama