Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Studenci WZORNICTWA UTP nagrodzeni w konkursie ART OF PACKAGING

W tegorocznej edycji, ogólnopolskiego konkursu ART OF PACKAGING – Debiuty – dla Najlepszego Opakowania Roku 2020, studenci kierunku Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Pracowni Projektowania Opakowań i koła naukowego, prowadzonych przez mgr sztuki Anitę Szymankiewicz odnieśli niekwestionowany sukces.
Studenci WZORNICTWA UTP nagrodzeni w konkursie ART OF PACKAGING

Autor: UTP

W tym roku, studenci UTP uzyskali aż 10 nominacji dla najlepszych opakowań roku, w 5 kategoriach. Prace na konkurs nadesłało 21 uczelni z kraju. Bydgoska Uczelnia uplasowała się w rankingu na drugim miejscu, wyprzedzona tylko przez Uniwersytet Artystyczny z Poznania, który uzyskał 13 nominacji. Nominacje można było uzyskać w 12 kategoriach.

Nominowani zostali:

W kategorii POS:

  • duet Anna Tkachenko i Wojciech Zabel za projekt ekspozytora Choco Shop,
  • Małgorzata Kosicka za projekt ekspozytora ROCKET2000,
  • Laura Gmyrek za projekt ekspozytora Lemoniada,

W kategorii NA MIARĘ:

  • Monika Czapiewska za projekt #shaveit - zestaw opakowań na maszynki do golenia,
  • Gabriela Skrobacka za projekt opakowania na pacynki,
  • Wojciechi Zabel za projekt serii opakowań na haczyki wędkarskie,

W kategorii ETYKIETA:

  • Małgorzata Kosicka za projekt etykiety na piwo Excentrycy,

W kategorii PACK&GIFT:

  • Inez Hinczewska za projekt Full&Light - opakowania na kolczyki,
  • Emilia Nowakowska za projekt Candles - seria opakowań na świece zapachowe,

W kategorii ZDROWIE:

  • Wiktoria Falba za projekt Vcaps- seria opakowań na suplementy.

Finałowa Gala podczas, której poznamy zwycięzców odbędzie się 23.03.2020 o godz. 19:00
w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu.

Celem ART OF PACKAGING – Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań; odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań. Przedmiotem Konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania na dowolny produkt – Perły wśród Opakowań, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku, oraz zaprezentowanie potencjalnych możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł/projekt na opakowanie dowolnego produktu, przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego, będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu zgodnie z przesłaną dokumentacją.

Konkurs na najlepsze opakowanie roku organizowany jest od 2006 roku w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nikiTreść komentarza: Nie, nie wraca Współczesna. Skoro nie będzie tam księgarni to pojawia się tylko stara nazwa.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 19:17Źródło komentarza: "Współczesna" wraca na Gdańską 5. Mózg Foundation otworzy w centrum Bydgoszczy nową przestrzeń kultury i spotkańAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Tory kolejowe za oknem? Co z hałasem?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 19:50Źródło komentarza: BTBS szykuje kolejną inwestycję na Okolu. Trwają prace przy Grunwaldzkiej 72-78Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama