Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Awanse uczniowskie dla młodzieży z bydgoskich klas mundurowych

Uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym XII L.O. w Bydgoszczy otrzymali awanse uczniowskie. Akty nominacji wręczyli uczniom p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego w Bydgoszczy mł. insp. Mariusz Sobiecki oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 24 mgr inż. Leszek Sobieraj.
Awanse uczniowskie dla młodzieży z bydgoskich klas mundurowych

Autor: KWP Bydgoszcz

W piątek (21.02.2020) odbyła się uroczystość wręczenia awansów na stopnie uczniowskie w klasach policyjnych XII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Puszczykowej 11 w Bydgoszczy. W uroczystości udział wzięli p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego mł. insp. Mariusz Sobiecki,  Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Meyze, p.o. Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia kom. Radosław Grześkowiak oraz Koordynator Klas Policyjnych z ramienia Policji asp. Szymon Porażyński.

Poza obowiązkowymi przedmiotami ogólnokształcącymi uczniowie kształcą się w zakresie tematyki policyjnej. Na podstawie podpisanego porozumienia ze szkołą policjanci bydgoskiej komendy prowadzą zajęcia z podstaw policyjnych przedmiotów, takich jak: wiedza o Policji, prewencja, ruch drogowy, kryminalistyka, musztra. Ponadto młodzież uczestniczy w zajęciach z samoobrony i pierwszej pomocy przedmedycznej. To, co uczniów klas policyjnych wyróżnia na tle innych szkół średnich to przede wszystkim ciemnoniebieski mundur. Specjalnie dla klas policyjnych został stworzony w szkole system stopni kadeta, które młodzież otrzymuje za właściwą, godną naśladowania postawę, dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie szkoły.

W uroczystym dniu awanse uczniowie odebrali z rąk p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego mł. insp. Mariusza Sobieckiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół nr 24 w Bydgoszczy mgr inż. Leszka Sobieraja, którzy podziękowali za godną naśladowania postawę i życzyli wszystkim dalszych sukcesów w nauce. Nominowanym serdecznie gratulujemy!

Autor: asp. Szymon Porażyński Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 12°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaNa Bielawach temperatura potrafi być o 2°C inna niż w centrum Bydgoszczy.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: KanuTreść komentarza: Great progress, this is really encouraging to see. Your effort and coordination are clearly making a strong impact.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 15:31Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama