Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Mieszkańcy Błonia mogą już skorzystać z integracyjnego ogrodu społecznościowego

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. powstał integracyjny ogród społecznościowy z placami zabaw oraz siłownią plenerową. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 830 tysięcy złotych.
Mieszkańcy Błonia mogą już skorzystać z integracyjnego ogrodu społecznościowego
Autor: UM

Na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich został otwarty ogród społecznościowy. Mieszkańcy w głosowaniu BBO zdecydowali, że stanie się miejscem do wielu aktywności na świeżym powietrzu. Właśnie zakończyły się prace przy powstaniu placów zabaw dla młodszych dzieci, jak i dla tych trochę starszych oraz siłowni plenerowej. W ramach zadania pojawiły się elementy małej architektury oraz nowa zieleń. Na taki sposób zagospodarowania skweru zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan.

W ramach inwestycji o wartości ponad 830 tys. zł zostały uporządkowane ciągi piesze, pojawiły się także elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery oraz przewijak dla maluchów. Młodsze dzieci mogą korzystać z zestawu zabawowego z wieżą, zjeżdżalnią oraz pomostem. Do bujania służą klasyczne huśtawki oraz huśtawka typu bocianie gniazdo oraz bujaki. W ogrodzie znajduje się także piaskownica.

Dla starszych zamontowany został zestaw zabawowy z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami linowymi oraz ściankami wspinaczkowymi. Ponadto pojawiły się zestawy sprawnościowe do wspinania się po linach. Na skwerze znajduje się także 2,5 metrowa trampolina. W miejscu zabaw zastosowano bezpieczną nawierzchnię.

Wszystkie urządzenia zostały wkomponowane w istniejącą zieleń. Nie zabrakło nowych nasadzeń krzewów oraz oświetlenia. Cała przestrzeń jest dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. W trakcie przetargu zmieniliśmy zakres, aby jeszcze więcej urządzeń rekreacyjnych było im specjalnie dedykowanych.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 20 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaKarma IBDerma Happy Chi
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama