Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Festiwal Zero Waste w Bydgoszczy

Miasto przygotowuje się do zorganizowania Festiwalu Zero Waste. To pomysł mieszkańców zgłoszony do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, który znalazł się wśród zwycięskich zadań, które zrealizujemy w tym roku. Zapraszamy do współpracy przy organizacji tego wydarzenia.
Festiwal Zero Waste w Bydgoszczy
Autor: fot. ilustracyjna

W zeszłym roku nowością w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim była możliwość zagłosowania na nową kategorię zadań, tzw. małych projektów społecznych. Mieszkańcy mieli do wyboru kilkadziesiąt pomysłów na koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia i inne wydarzenia. Dziesięć zwycięskich doczeka się realizacji w różnych częściach miasta. Wśród nich znalazł się także pomysł zorganizowania Festiwalu Zero Waste, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej.

Bydgoski Festiwal Zero Waste to w założeniach autora projektu wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy promujące tzw. Zero Waste, czyli ekologiczny styl życia. Na to zadanie wskazało niemal 600 osób. Całkowity budżet przeznaczony na organizację Festiwalu wynosi 30 tys. złotych.

Program wstępnie obejmuje:
• warsztaty z szycia wielorazowych worków,
• pokazy robienia i używania ekologicznej chemii domowej
• prezentacje kosmetyków naturalnych
• wykłady na temat rodzajów i szkodliwości plastiku
• pokazy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej
• prezentację alternatywnych produktów mających mniej negatywny wpływ na środowisko.

Serdecznie zapraszamy osoby bądź firmy chętne do współpracy, sponsoringu, wystawienia stanowisk czy organizacji atrakcji. Prosimy o kontakt w tej sprawie do końca marca poprzez adres e-mail
[email protected]. Każdą propozycję współpracy zgłoszonych osób i firm rozważymy wspólnie z autorem zwycięskiego projektu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Warto wiedzieć
Idea Zero waste, która w dosłownym tłumaczeniu znaczy „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Część z nas pewnie słyszała o prostych krokach, które pomogą nam pozbyć się nieekologicznych nawyków. Aby stosować się do zasad zero waste nie trzeba od razu rezygnować ze wszystkich opakowań, przestać używać kosmetyków, czy pozbyć się samochodu! Tak jak w wielu innych dziedzinach znakomicie sprawdzi się metoda małych kroków. Poniżej kilka rad, które nie powinny wiele zmienić w codziennym życiu, ale stosowane regularnie wpłyną na zasobność portfela, mniej zmarnowanej żywności, przemyślanej szafy z ubraniami, nie wspominając o korzyściach dla środowiska.

5 prostych kroków do bycia „Zero Waste” – to naprawdę proste:
• Ogranicz niepotrzebne kupowanie
• Jeśli coś jest dla Ciebie zbędne – nie bierz
• Rzeczy, których nie potrzebujemy mogą być wykorzystane ponownie
• Zabieraj swoją siatkę na zakupy.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt