Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

"Kocham Bydgoszcz, segreguję". Walentynkowa akcja dla bydgoszczan

Walentynki to doskonała okazja, aby przypomnieć o potrzebie segregowania odpadów. Z tej okazji, w piątek (14.02) w godz. 12-14 zapraszamy na akcję ekologiczną „Kocham Bydgoszcz, segreguję”. Mieszkańcy, którzy tego dnia sfotografują się z wielkim sercem, otrzymają ekozestaw ułatwiający segregację śmieci. Ekoserce stanie przy ul. Mostowej.
"Kocham Bydgoszcz, segreguję". Walentynkowa akcja dla bydgoszczan
Autor: fot. ilustracyjna

Walentynki to symboliczne święto zakochanych. Jak to się ma do naszej walentynkowej akcji ekologicznej? Każdy powinien dbać o otaczające go środowisko, tak jak dba się o drugą osobę. Dzięki prawidłowej segregacji śmieci troszczymy się o zdrowie i dobre samopoczucie zarówno swoje, jak i innych. Dzięki segregacji odpadów każdy z nas przyczynia się do działań recyklingowych i zmniejszenia liczby wysypisk śmieci. Jeśli segregujesz, pokazujesz, że Bydgoszcz jest dla Ciebie ważna!
 

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Kocham Bydgoszcz, segreguję!”. W piątek między 12 a 14 w amfiteatrze przy ul. Mostowej stanie wielkie serce, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczestnik akcji otrzyma ekozestaw ułatwiający domową segregację śmieci.

gdzie: Amfiteatr przy ul. Mostowej
kiedy: 14 lutego 2020 r.
godz.: 12.00 - 14.00


Bydgoszczanie z sercem podchodzą do ochrony środowiska oraz selektywnego zbierania odpadów. Potwierdza to coroczny wzrost poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych oraz szkła. Jak recykling wpływa na środowisko? Wielokrotne wykorzystywanie tych samych materiałów do produkcji nowych artykułów przyczynia się do zmniejszenia liczby odpadów oraz powstawania dzikich wysypisk, a tym samym zwiększa się czystość powietrza i stan środowiska. Dobrym przykładem jest recykling makulatury. Ponowne użycie tony papieru przekłada się na oszczędność prawie 26,5 tys. litrów wody oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Każdy z nas może mieć swój wkład w to, czy dany odpad będzie ponownie wykorzystany do użytku. Wystarczy tylko odpowiednio segregować śmieci.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1035 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt