Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

JFTC: Prace postępują

Z dnia na dzień widać postępy prac przy rozbudowie bydgoskiego oddziału Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.
JFTC: Prace postępują

Autor: KB

Całość inwestycji ma kosztować 44 mln zł. Na placu budowy prace trwają już od jakiegoś czasu. Plan zakłada utworzenie nowego budynku garażowo-technicznego. Oprócz tego projekt zawiera budowę zadaszonych miejsc parkingowych dla pojazdów ciężarowych wraz z nowymi drogami wewnętrznymi. Przebudowane zostanie ogrodzenie. Powstanie również nowe biuro przepustek.

Inwestorem tego przedsięwzięcia jest Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na to zadanie złożył Warbud, który działa już na placu budowy. Prace mają potrwać ok. 31 miesięcy.

- Popieram to, że przedstawiciele Centrum Szkolenia Sił Połączonych chętnie włączają się w życie miasta. Ulokowanie kilku instytucji NATO w Bydgoszczy sprawiło, że powstały atrakcyjne miejsce pracy dla personelu cywilnego. - Tłumaczy Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Warto wiedzieć, że Bydgoszcz jest jedynym miastem w Polsce, w którym siedzibę mają instytucje NATO. W kompleksie przy ul. Szubińskiej są cztery NATO-wskie ośrodki: Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC), 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowej NATO oraz Jednostka Integracji Sił Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO Force Integration Units NFIU).



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bydgoszczanin. 20.12.2016 14:04
Ktos wie dokąd wywieziono ziemie z wierzchniej warstwy? Ciężarówki jeździły jedna za drugą...

redakcja 20.12.2016 14:06
My niestety nie posiadamy takich informacji :(

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nikiTreść komentarza: Nie, nie wraca Współczesna. Skoro nie będzie tam księgarni to pojawia się tylko stara nazwa.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 19:17Źródło komentarza: "Współczesna" wraca na Gdańską 5. Mózg Foundation otworzy w centrum Bydgoszczy nową przestrzeń kultury i spotkańAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Tory kolejowe za oknem? Co z hałasem?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 19:50Źródło komentarza: BTBS szykuje kolejną inwestycję na Okolu. Trwają prace przy Grunwaldzkiej 72-78Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama