Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Werandzie poczujemy klimat lat 20-tych! Restauracja wygrała konkurs na "lokal z epoki"

Znamy wyniki konkursu na lokal z epoki. Dzięki restauratorom, którzy wzięli udział w naszym konkursie, bydgoszczanie będą mieli okazję poczuć klimat lat 20-tych. Rocznicowy weekend, 18-20 stycznia zapowiada się bardzo smakowicie.
W Werandzie poczujemy klimat lat 20-tych! Restauracja wygrała konkurs na "lokal z epoki"
facebook.com/werandabydgoszcz

Autor: mat. restauracji Weranda

Z okazji obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski ogłosiliśmy konkurs na restaurację lub lokal,w którego wnętrzu przeniesiemy się do lat 20-tych ubiegłego wieku i zasmakujemy potraw tamtego okresu. Zwycięzcą konkursu została Restauracja Weranda, która przygotowała szereg atrakcji dla klientów i tym samym dołączyła do wspólnego świętowania. Weranda otrzymała nagrodę w wysokości 5 tys. złotych oraz certyfikat „Lokalu z epoki”. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymała Restauracja Apteka, tysiąc złotych i trzecie miejsce trafiło do Restauracji Karramba.

W dniach 18-20 stycznia Weranda zamieni się w nastrojowy salonik z lat 20-tych minionego wieku. Z tej okazji we wnętrzu pojawią się meble i inne bibeloty nawiązujące do lat 20-tych. Zobaczymy tam oryginalne fotele, sofy, gramofon, stary globus, maszynę do pisania, a także stylizowaną zastawę. W głównych salach restauracji obejrzymy wystawę fotografii bydgoskich artystów Katarzyny Grys i Piotra Gutkowskiego pt. „RetroPortret Bydgoszczan”. Restauracja zaprasza również gości przebranych w strojach z epoki, którzy będą mogli sfotografować się w saloniku sprzed wieku. Będzie to znakomita pamiątka z historią w tle.

1. miejsce w konkursie należy do Restauracji Weranda zlokalizowanej w parku Kazimierza Wielkiego. Weranda mieści się przy Hotelu Bohema, którego wnętrze nawiązuje do epoki. Część mebli i bibelotów zostanie przeniesiona do restauracji – będzie okazja nie tylko skosztować potraw z wyjątkowego menu, ale też zrobić sobie zdjęcie w historycznym entourage’u. Komisja konkursowa doceniła autorów koncepcji Restauracji Weranda za dbałość o szczegół – zarówno aranżacja wnętrz, stylistyka strojów, muzyka i karta dań kompleksowo wpisują się w charakter lat 20-tych XX wieku i najwierniej odtwarzają klimat tamtych czasów. Na odwiedzających czekać będzie specjalnie przygotowane menu z epoki – w nim m.in. pierś z gołębia, kwaśnica, śledź Matias z palonym żółtkiem czy ulipki z pianą. Weranda zaprasza w dniach 18-20 stycznia.

2. miejsce w konkursie zajęła Restauracja APTEKA przy ul. Niedźwiedzia. To miejsce będzie wyróżniało się już od wejścia. Elewacja kamienicy zostanie podświetlona biało-czerwonymi barwami, w menu znajdziemy kaczkę wolności oraz królika marszałka, a tle słyszeć będziemy polską muzykę z lat 20-tych. Restautacja Apteka zaprasza w dniach 18-20 stycznia.

3. miejsce przypadło Restauracji Karramba, znajdującej się na Starym Rynku. W czasie obchodów znajdziemy tam specjalne menu inspirowane daniami serwowanymi w lokalach gastronomicznych na początku XX wieku. W głośnikach usłyszymy Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Hannę Ordonównę i Tadeusza Faliszewskiego. W tym miejscu zmieni się także wygląd stolików oraz obsługi – to wszystko sprawi, że goście przeniosą się w czasie.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem rocznicowych obchodów, który znajduje TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama