Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Za nami akcja "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem"

W poniedziałek (9.12.2019 r.) o godz. 14:30 w Hali Sportowej-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy odbyła się XI edycja akcji profilaktycznej „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy.
Za nami akcja "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem"
Autor: KWP Bydgoszcz

Ideą „Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem” jest aktywizacja dzieci i zapewnienie im niecodziennej rozrywki  i zabawy w połączeniu z edukacją na temat bezpieczeństwa. W akcji wzięło udział około 3 tysięcy dzieci z całego województwa kujawsko–pomorskiego.

Imprezę poprowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Partnerami tegorocznej edycji „Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem” byli: Fundacja Wielka Rodzina, nieformalna Grupa Sławek i Przyjaciele, Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia, Grupy producentów Agros Sp. z o. o. Blinkee.city.

Organizatorzy zapewnili ciekawy program artystyczny pokazy, przedstawienia profilaktyczne i występy artystyczne.

Jak co roku były to przedstawienia profilaktyczne, przygotowane przez kujawsko-pomorskich policjantów. Omówiono w nich zagrożenia związane z korzystaniem z smartfonów i hulajnóg elektrycznych. Ponadto poruszono problematykę bezpiecznego korzystania z internetu w kontaktach z osobami obcymi, a także przemocy rówieśniczej.

Występy artystyczne uświetnili znani z turniejów w kraju i za granicą tancerze  grupy Prototyps z Nakła nad Notecią pod opieką Pana Fabiana Tofila oraz instruktorki zumba fitness i zumba kids P. Emilia Okońska i P. Magda Kubicka.Specjalny występ został przygotowany również przez Polfinka maskotkę kujawsko-pomorskiej Policji. Wielkie emocje wywołało zatrzymanie groźnych przestępców, gdzie szczególna rolę odegrały policyjne psy, których pokazy umiejętności zawsze budzą szczególne emocje.  Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w akcji bawiły się w rytmie zumby z energetycznymi instruktorkami P. Magdaleną i P. Emilią.

Podczas tego wydarzenia zainaugurowana została akcja Caritas pod hasłem "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej Ksiądz Biskup Jan Tyrawa, Dyrektor CARITAS Diecezji Bydgoskiej Ks. Prałat Wojciech Przybyła, Kapelan Kujawsko-Pomorskiej Policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski P. Józef Ramlau, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty P. Marek Gralik, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała,  p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Mariusz Sobiecki, Dyrektor Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw Cuiavia P. Wojciech Muszyński, Prezesa Grupy producentów Agros Sp. z o. o.  P. Adam Różycki.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 19 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaKarma IBDerma Happy Chi
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama