Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoszcz od 100 lat jest Polska. Weź udział w konkursie na mural!

Urząd Miasta ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu z okazji 100 – lecia powrotu Bydgoszczy do Polski, którą będziemy świętować w przyszłym roku. Zwycięski projekt, wyłoniony przez komisję konkursową, ozdobi szczytową ścianę budynku przy ul. Karpackiej na Wzgórzu Wolności.
Bydgoszcz od 100 lat jest Polska. Weź udział w konkursie na mural!
Bydgoszcz - archiwum

Autor: fot. ilustracyjna

Celem konkursu na projekt i wykonanie muralu pt. „100-lecie Powrotu Bydgoszczy do Polski” jest wyłonienie pracy, która ozdobi szczytową ścianę budynku przy ul. Karpackiej 39c w Bydgoszczy. Tematyka muralu powinna nawiązywać do 100-rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski a mural być wykonany w sposób trwały przy użyciu farb akrylowych lub innych profesjonalnych farb elewacyjnych.

Konkurs ma charakter otwarty, ogólnopolski. Jest skierowany do artystów tworzących murale, mających dorobek twórczy w formie dokumentacji fotograficznej. Uczestnikami konkursu mogą być indywidualni artyści bądź zespoły autorskie. Każdy może zgłosić maksymalnie 3 prace. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie 10 tys. złotych oraz środki na wykonanie muralu.

Na prace konkursowe czekamy do 16 października br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 października. Wynik zostanie opublikowany na stronie internetowej Miasta: www.bydgoszcz.pl. Projekty prosimy dostarczać drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected] lub osobiście do Urzędu Miasta Bydgoszczy, do Plastyka Miasta Marka Iwińskiego, ul. Grudziądzka 9-15, pokój 215 (tel. 52 58 58 177).

Mural będzie oceniać komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta w następującym składzie:
Prof. dr hab. Anna Bochenek z Katedry Sztuk Wizualnych UTP – przewodnicząca
Inż. arch. Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz – Architekt Miasta Bydgoszczy
Mgr sztuki, art. Plastyk Jolanta Chmara – Prezes Związku Artystów Plastyków Bydgoszcz
Prof. dr hab. Maciej Świtała - ASP w Gdańsku
Prof. dr hab. Dariusz Markowski – Przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy
Mgr sztuki, art. Plastyk Marek Iwiński – Plastyk Miasta
Mgr inż. Zdzisław Tylicki – radny Rady Miasta Bydgoszczy, przewodniczący RO „Wzgórze Wolności”

Termin wykonania muralu: 19/10 – 30/11/2019 roku.

Regulamin dostępny jest TUTAJ.

Warto wiedzieć:
Konkurs na projekt i wykonanie muralu „100-lecie Powrotu Bydgoszczy do Polski” to kolejny z konkursów z okazji powrotu Bydgoszczy w granice Rzeczypospolitej. Czekamy też na projekty, które uatrakcyjnią obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Bydgoszcz w ramach konkursu „Bydgoszcz jest Polska 1920”.

Liczymy na oryginalne koncepcje, które wpłyną na pozytywny wizerunek Bydgoszczy oraz będą kształtować lokalną tożsamość mieszkańców. Mogą to być imprezy plenerowe, wydawnictwa, inscenizacje, wystawy, przedsięwzięcia rozrywkowe, koncerty, spektakle teatralne i inne formy wyrazu. Pula środków w konkursie wynosi 200 tys. zł., a wydarzenia mogą odbywać się przez cały rok. Zwycięskie projekty mogą liczyć na dofinansowanie w kwotach 2,5, 5, 10, 20 i 30 tysięcy złotych. Na wnioski czekamy do 25 października do godz. 10. Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.

Konkurs na projekt oficjalnego rocznicowego logotypu. Ogłosiliśmy też konkurs na logotyp, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta związaną z obchodami w całym 2020 roku. Logotyp z oficjalnym hasłem „Bydgoszcz jest Polska – 1920” wyłoniony w konkursie będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych. Znajdzie się m.in. na jednym z najwyższych budynków nieopodal Brdy, który obecnie przebudowywany jest na hotel. O wyborze logotypu współdecydować będą mieszkańcy w głosowaniu internetowym. Na projekty czekamy do 4 października do godz. 10. Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowała Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mądra Polska 01.10.2019 11:10
Oby nasze dzieci i wnuki nie zarzuciły nam , że uśpił ns pozorny dobrobyt i straciliśmy ... niepodległość. proszę zapoznać się z bardzo ważnymi informacjami ... Może warto wyjaśnić Polakom skąd partie pozyskują pieniądze na tak kosztowne kampanie i dlaczego nie powinniśmy głosować na system dwupartyjny składający się z PO i PiS . Są tacy politycy i biznesmeni , którzy potrafią wyłudzić pieniądze z budżetu państwa, a większość z nas nie jest tego nawet świadoma... ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/zorganizowana-grupa-przestepcza-czyli.html PIRAMIDA FINASOWA PiS, GORSZA NIŻ AMBER GOLD https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/piramida-finansowa-powiazana-z.html

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 10°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 992 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama