Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Nowa organizacja ruchu przy Starym Rynku już od 8 września

Jak podaje ZDMiKP, już za kilka dni, a dokładnie od 8 września zaczną obowiązywać nowe zasady ruchu na Starym Rynku i uliczkach przyległych.
Nowa organizacja ruchu przy Starym Rynku już od 8 września
Autor: KB

Na Rynek i część uliczek przyległych nie będą mogły wjeżdżać samochody. Obecnie prowadzone są ostatnie prace, które umożliwią wraz z końcem tygodnia wprowadzenie zmian, przekonsultowanych z Mieszkańcami.

Strefa bez aut: Samochodem nie będzie można wjechać na płytę Rynku, jak również fragmenty uliczek wokół płyty. Rolę deptaków przyjmą na siebie ulice:

  • Mostowa do ulicy Grodzkiej,
  • Niedźwiedzia,
  • Batorego (do ulicy Zaułek),
  • Jana Kazimierza (do ulicy Zaułek),
  • Magdzińskiego (do ulicy Podwale),
  • Kręta (do ulicy Jatki),
  • Długa (od Batorego do Jana Kazimierza),
  • Ku Młynom,
  • pieszojezdnia wokół Fary.

Dostawy będą mogły się odbywać w godzinach od 06:00 do 10:00

W strefie zamieszkania zostanie wprowadzony ograniczony obszar dla ruchu pojazdów. Wiele uliczek zostanie dopuszczonych do ruchu tylko na rzecz zaopatrzenia i dla pojazdów docelowych oraz służb miejskich.
W obszarze objętym ograniczeniami w poruszaniu się pojazdów w godzinach od 06:00 do 10:00 będą mogły być prowadzone dostawy. Rozwiązanie będzie dotyczyło m.in. na ulic: Jezuickiej, Zaułek, Długiej (od Przyrzecza do Batorego, części ul. Mennica (w kierunku elektrowni wodnej) oraz odcinkach ul. Batorego i Jana Kazimierza (od Długiej do Zaułek).
Poza wyznaczonymi godzinami - uliczkami będą mogły jeździć tylko pojazdy mieszkańców i służb miejskich.

Zmianom podlega także strefa zamieszkania, czyli obszar, na którym bezwzględne pierwszeństwo mają piesi, a pojazdy mogą się poruszać z prędkością ograniczoną do 20 km/h. Obszar obejmie m.in. ul. Długą (od Wełnianego Rynku do ulicy Przyrzecze oraz ulice od Jana Kazimierza do ulicy Podwale), Przyrzecze, most na ul. Ku Młynom, Mennicę (od Czerwonego Spichrza w kierunku Tamki), Malczewskiego, Grodzką (od Malczewskiego do Mostowej), Pod Blankami (od Trybunalskiej do Długiej), Zaułek, Farną Mostową, Niedźwiedzia, Batorego, Jana Kazimierza.
Na ulicach dojazdowych do strefy, dozwolona prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Po zmianach kierowcy będą musieli zwolnić na ul. Podwale, wschodnia część ul. Grodzkiej, Pod Blankami (do Trybunalskiej), Trybunalska, fragment Jana Kazimierza od strony Wałów Jagiellońskich do Pod Blankami.

Zmianom będzie towarzyszyła dyslokacji postojów TAXI oraz miejsc dedykowanych osobom niepełnosprawnym, jak również dla pojazdów zaopatrzenia, obsługi hoteli, uczestników mszy w Katedrze. Parkowanie będzie możliwe m.in. na placu Solnym, Rybim Rynku, ul. Grodzkiej, ul. Mostowej (odcinek przy ul. Focha), ul. Długiej (odc. od ul. Wały Jagiellońskie do ul. Pod Blankami).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -5°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1039 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt