Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

Podsumowanie wakacyjnych działań na drogach kujawsko-pomorskiego

Uczniowie zakończyli letni wypoczynek i wrócili do codziennych obowiązków. Dla policjantów był to czas intensywnej pracy mającej zapewnić bezpieczeństwo odpoczywającym terenie naszego województwa.
Podsumowanie wakacyjnych działań na drogach kujawsko-pomorskiego
Autor: KWP Bydgoszcz (archiwum)

Wakacje to dla policjantów ruchu drogowego okres wytężonej pracy. Policjanci podczas działań „Bezpieczne wakacje 2019”, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi w białych czapkach szczegółowo sprawdzali także autobusy przewożące dzieci na kolonie czy obozy.

Niestety okres wakacyjny na drogach naszego województwa nie należał do bezpiecznych. Od początku wakacji tj. od 20 czerwca br. do 1 września br. na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 210 wypadków drogowych, w których zginęło 55 osób, a 212 zostało rannych.

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowaliśmy o 23 ofiary śmiertelne więcej. Ilość wypadków i osób rannych była podobna jak w roku ubiegłym. Odnotowaliśmy jednie spadek kolizji drogowych.

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2019” na kujawsko-pomorskich drogach policjanci zatrzymali 1222 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zamglenia

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaEnergia płynie ze słońca
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Tekst alternatywny