Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

"Miasto 44". Seans filmowy na Starym Rynku

W ramach 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego zapraszamy na Kino Wolności. 1 sierpnia, o godz. 21 na Starym Rynku odbędzie się seans filmu „Miasto 44”. Wydarzenie wpisuje się w obchody Bydgoskiego Roku Wolności. Wstęp jest wolny!
 "Miasto 44". Seans filmowy na Starym Rynku
Autor: Seans filmowy

Ratusz zaprasza wszystkich bydgoszczan do wspólnego oglądania filmu w samym sercu miasta. W związku z obchodzonym Bydgoskim Rokiem Wolności, który ma podkreślić wyjątkowość przypadających w tym roku jubileuszy zapraszamy na Kino Wolności. W ramach obchodów 75. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowaliśmy specjalną projekcję filmu „Miasto 44”. Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim.

Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku. Fabuła toczy się w Warszawie, latem 1944 roku. Dramat wojenny przedstawia historię miłości dwojga młodych ludzi w momencie wybuchu Powstania Warszawskiego. W rolach głównych zobaczymy Józefa Pawłowskiego, Zofię Wichłacz, Annę Próchniak oraz Antoniego Królikowskiego.

Seans filmu „Miasto 44” odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia o godz. 21.00 na Starym Rynku.

Zapraszamy także na oficjalne obchody 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbędzie się 1 sierpnia o godz. 17.00 pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego – u zbiegu ulic Gdańskiej i Czerkaskiej. Dla uczczenia 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego podczas oficjalnych obchodów przy Pomniku Powstania Warszawskiego wystąpi „Zespół Wokalny Fresca Voce”, który wykona pieśni powstańcze, a także zostaną zaprezentowane stroje z okresu Powstania. Uroczystości zostaną poprzedzone Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju o godz. 15.30.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama