Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obsługa Kanałów Social Media

Bezpieczne wakacje w Bydgoszczy i regionie

Zbliżają się wakacje. Jest to szczególny czas dla całej rodziny. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego uczniowie nie powinni zapominać o zasadach bezpieczeństwa.
Bezpieczne wakacje w Bydgoszczy i regionie
Autor: KWP Bydgoszcz

W sobotę (08.06.2019 r.) uczestnicy rajdu rowerowego zorganizowanego przez Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy spotkali się z policyjnymi „wodniakami”. Policjanci asp. szt. Jarosław Wojnowski i st. sierż. Jarosław Filipczak omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na obszarach wodnych i przywodnych, uczulając młodych ludzi na:

·        pływanie tylko w miejscach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników,

·        unikania wchodzenia do wody oznaczonej zakazami kąpieli,

·        wchodzenia do wód nieznanych gdzie mogą występować zdradliwe prądy wodne,

·        samotnych kąpieli z dala od brzegu i nadzoru osób dorosłych.

Podkreślano, iż osoby pływające powinny być fizycznie przygotowane do kontaktu z wodą i zdrowe. Bezwzględnie nie wolno wchodzić do wody osobom pod wpływem środków odurzających, alkoholu i leków.

Korzystanie ze sprzętu wodnego jest dla dzieci i młodzieży atrakcyjne ale i niebezpieczne. Wskazywano na tragiczne skutki bezmyślnego opalania się i zasypiania na pływających materacach. Omówiono zasady pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia osób przebywających nad wodą.

Wakacje są czasem intensywnych kontaktów rówieśniczych, dlatego też dr Agnieszka Strahl z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy informowała uczniów o konsekwencjach wynikających z podejmowanych przez młodzież zachowań ryzykownych m.in.: zażywania narkotyków, dopalaczy, palenia papierosów, spożywania alkoholu, ryzykownych kontaktów seksualnych.

Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, warto zatem, przy każdej możliwej sposobności, edukować dzieci i młodzież.

Życzymy udanych wakacji i mamy nadzieję, że będą one dla Wszystkich, nie tylko przyjemne ale zwłaszcza bezpieczne.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -5°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1039 hPa
Wiatr: 15 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alanTreść komentarza: bardzo go lubieData dodania komentarza: 08.02.2023, 11:22Źródło komentarza: Za tydzień walentynki i koncert w Hangarze Kultury. Kim jest Patryk Singer?Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: EdiTreść komentarza: Rafauuu wszystko likwiduje.....tak jak ten od ścieków w WarszawieData dodania komentarza: 31.01.2023, 17:00Źródło komentarza: Powrót lokomotywy do Myślęcinka. Pamiątka po bydgoskiej kolei wąskotorowejAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciała
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt