Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt

"Woda dla spragnionych czworonogów" także na bydgoskim Dworcu PKP

3 czerwca startuje tegoroczna edycja akcji „Woda dla spragnionych czworonogów” zapoczątkowana przez Fundację Grupy PKP w 2017 r. Gdzie pojawiły się poidła z czystą i bieżącą wodą dla czworonogów? Sprawdźcie naszą listę 19 dworców.
"Woda dla spragnionych czworonogów" także na bydgoskim Dworcu PKP
fot. Sara Pijanowska

Dziennie każdy pies musi wypijać od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała. Niestety, ale właściciele tych zwierząt często napotykają na wiele utrudnień uniemożliwiających im odpowiednie zadbanie o swoich pupili, w tym brak łatwego dostępu do pitnej wody dla psów. A to może prowadzić do odwodnienia organizmu u zwierząt, a w konsekwencji spowodować choroby i nieprzyjemne powikłania.

Lato to okres, w którym wysokie temperatury doskwierają każdemu z nas. jednak wydaje się, że często o tym zapominamy w kontekście zwierząt.

One tak samo potrzebują ugasić pragnienie, a tym samym uzupełnić brakujące płyny. Pamiętajmy o tym wychodząc na spacer lub szykując się do długiej podróży. Miejmy w pamięci możliwość skorzystania z misek z wodą ustawionych na dworcach kolejowych w specjalnie przygotowanych stojakach oznaczonych logo Fundacji. – mówi Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

Fundacja Grupy PKP po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i kontynuuje projekt ,,Woda dla spragnionych czworonogów”. Miski z wodą zostaną ustawione na 19 głównych dworcach kolejowych w całej Polsce, w takich miastach jak Warszawa (Wschodnia, Centralna, Zachodnia), Łódź, Radom, Gdynia, Gdańsk, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Kraków, Lublin, Rzeszów, Kielce, Wrocław, Opole i Poznań. 

Czworonogi będą mieć dostęp do świeżej wody na terenach tych dworców do końca września 2019 r. Warto też wspomnieć, że przedsięwzięcie „Woda dla spragnionych czworonogów” sprawdziło się podczas ubiegłorocznych upałów oraz wspomogło osoby niewidome, które często podróżują z psami przewodnikami.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kiciuś 04.06.2019 16:31
Świetnie.Tylko dlaczego nie uwzględnia się kotów?

zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1041 hPa
Wiatr: 2 km/h

STARY RYNEK

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ARGO1Treść komentarza: PONAD 70 OSÓB NA MINUTE SKONTROLOWANYCH . BRAWOData dodania komentarza: 02.02.2023, 07:48Źródło komentarza: ,,Trzeźwy poranek" - Policja przeprowadziła kontrolę na drogachAutor komentarza: OlgaTreść komentarza: Monia - ta strona została usunięta z UKW własnie za ten wywiad. Niedługo powstanie nowa strona o tej samej nazwie. Trzymaj sięData dodania komentarza: 30.01.2023, 21:32Źródło komentarza: "Wojna zastała nas w Stanach". Rozmowa z Ryszardem Pujszo akademickim trenerem sportów walkiAutor komentarza: KarolTreść komentarza: UKW chyba się wystraszyło wywiadu - są widoczne symptomy. Nie każdy jest tak kulturalny by nie pogratulować sukcesu. Minister i wystarczy.!Data dodania komentarza: 30.01.2023, 10:19Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza WielkiegoAutor komentarza: DebilTreść komentarza: bede codziennie jeść. by wkurzyć tych debilow co krzyczą że bezbożność jakby nigdy waginy nie widzieli.Data dodania komentarza: 28.01.2023, 21:16Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: WyborcaTreść komentarza: Aż trudno w to uwierzyć. Kolejny krok do upadku człowieczeństwa... Obudź się Polsko!Data dodania komentarza: 26.01.2023, 22:20Źródło komentarza: W Bydgoszczy zjemy gofry w kształcie intymnych części ciałaAutor komentarza: MatyldaTreść komentarza: ale na tym zdjęciu Natalia ma biały pas, a miała niebieski albo purpurowy.Data dodania komentarza: 21.01.2023, 21:08Źródło komentarza: Zapomniana perła Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaUsługi księgowe taniej o VAT!
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama Holistyczne Karmy dla zwierząt