Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wybierz dobrze!

Bydgoscy piesi okiem kamery

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wykorzystując mobilne centrum monitoringu ujawniają często popełniane przez pieszych jak i kierujących wykroczenia. Mundurowi przy pomocy tego pojazdu „rozliczali” pieszych, którzy złamali obowiązujące ich przepisy.
Bydgoscy piesi okiem kamery
Autor: KWP Bydgoszcz

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają policjanci ruchu drogowego, którzy codziennie zmagają się z kierowcami i innymi użytkownikami dróg, którzy nie zawsze korzystają z nich zgodnie z przepisami. W tym celu pomaga im też mobilne centrum monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

Policjanci ustawiają swoje kamery w tych miejscach, gdzie bardzo często łamane są przepisy przez kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały pieszych i kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazanego pieszego i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego użytkownika drogi.

Mundurowi w ciągu dwóch godzin ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez pieszych. 8 z nich ukarali mandatem karnym, a 3 pouczyli. W 10 przypadkach chodziło o przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a w jednym o niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Działania będą kontynuowane.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama