Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Nowy Doktor Honoris Causa UKW

Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego przyznany zostanie kolejny zacny tytuł Doktora Honoris Causa. Wyróżnienie otrzyma prof. dr. hab Bogusław Śliwerski.
Nowy Doktor Honoris Causa UKW

Autor: Sylwester Spasiewicz

Ceremonia odbędzie się podczas uroczystego posiedzenia Senatu UKW 5 grudnia 2016 r., o godz. 12.00 w Sali Koncertowej UKW w gmachu Copernicanum przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Bydgoszczy.

Bogusław Śliwerski – pedagog, profesor zwyczajny Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego i profesor wizytujący Wydziału Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie; profesor honorowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, ekspert Narodowego Centrum Nauki, przewodniczący Sekcji I Nauk Humanistycznych i Społecznych Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Jest członkiem zwyczajnym Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. Wypromował 14 doktorów nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

Kierował 9 projektami badawczymi w konkursach (KBN, MNiSW i NCN) oraz uczestniczył łącznie w 14 międzynarodowych (Czechy, Norwegia, Słowacja) i ogólnokrajowych zespołach badawczych. W 2016 r. został laureatem Nagrody Naukowej Prezesa Rady Ministrów w dziedzinie nauk społecznych. Jest redaktorem czterech tomów i współredaktorem (z prof. Zbigniewem Kwiecińskim) dwóch tomów podręczników akademickich „Pedagogika” oraz współredaktorem z ks. prof. ChAT Bogusławem Milerskim „Leksykonu PWN. Pedagogika”. Jako autor, współautor, tłumacz i redaktor wydał 65 monografii naukowych oraz ponad 800 artykułów naukowych i popularnonaukowych w recenzowanych czasopismach i monografiach zwartych. Ostatnio opublikował: „Harcerstwo źródłem pedagogicznej pasji” (Kraków 2016); „Edukacja (w)polityce.

Polityka (w)edukacji” (Kraków 2015); „Diagnoza uspołecznienia szkolnictwa publicznego III RP w gorsecie centralizmu” (Kraków 2013); „Szkoła na wirażu zmian politycznych. Bez cenzury” (Kraków 2012), „Pedagogika ogólna.

Podstawowe prawidłowości” (Kraków 2012). Jest założycielem i redaktorem naczelnym kwartalnika „Studia z Teorii Wychowania”, członkiem rad naukowych wielu czasopism pedagogicznych w kraju i poza granicami. Służył ponad 30 lat w ZHP (harcmistrz), a w oświacie współtworzył eksperyment pedagogiczny w Łodzi i animował z śp. żoną Wiesławą ruch nauczycieli klas autorskich w kraju i poza granicami (Szwajcaria, Słowacja). Od 2007 r. prowadzi blog: www.sliwerski-pedagog.blogspot.com

Profesor jest żywo zainteresowany zmianami w szkolnictwie proponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
News will be here
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama