Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

673. urodziny Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej

Nasze miasto obchodzi swoje 673. urodziny dziś (19 kwietnia), natomiast wczoraj z tej okazji w Filharmonii Pomorskiej odbył się koncert podczas, którego wręczono wyróżnienia i nagrody dla artystów, a także po raz pierwszy udało się przyznać Laur Mariana Rejewskiego, który otrzymała Magdalena Fularczyk-Kozłowska.
673. urodziny Bydgoszczy w Filharmonii Pomorskiej
Filharmonia Pomorska

Najważniejsze nagrody, które przyznano to:

Wyróżnienia dla młodych naukowców trafiły do dr hab. Jakuba Lipskiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Macieja Gagata z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Nagrodę Naukową Prezydenta Miasta otrzymał  prof. dr hab. Yuriy Zorenko z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. 

Nagrodę Artystyczna Prezydenta Miasta dostał dr Michał Dobrzyński, kompozytor i wykładowca na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 

Laureatką pierwszego Lauru Mariana Rejewskiego została Magdalena Fularczyk-Kozłowska - polska wioślarka, zawodniczka klubu LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz, mistrzyni olimpijska w dwójce podwójnej z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), brązowa medalistka w dwójce podwójnej na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012), mistrzyni świata z Poznania z 2009, srebrna medalistka w dwójce podwójnej z 2014, brązowa medalistka w dwójce podwójnej z 2010 i czwórce podwójnej z 2013.

Laur Andrzeja Szwalbego odebrał Jerzy Derenda, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama