Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 15:26
Reklama

Przed nami kolejne z cyklu spotkań "Bez przedawnienia": "Bydgoszcz 1945. Nowa okupacja"

Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Bydgoszczy zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "BEZ PRZEDAWNIENIA": Remigiusz Ławniczak (Instytut Pamięci Narodowej) „Bydgoszcz 1945. Nowa okupacja”, 23 stycznia 2019 r. (środa), godz. 17:00. Strych Biblioteki Głównej, Stary Rynek.
Przed nami kolejne z cyklu spotkań "Bez przedawnienia":  "Bydgoszcz 1945. Nowa okupacja"
Bydgoszcz 1945. Nowa okupacja

Spotkanie odbędzie się w przeddzień rocznicy zdobycia Bydgoszczy przez Sowietów 24 stycznia 1945 r. Komunistyczna propaganda w Polsce „ludowej” świętowała ten dzień jako tzw. wyzwolenie.

W rzeczywistości obecność Armii Czerwonej uniemożliwiła odbudowanie niepodległego Państwa Polskiego, a komuniści dzięki niej sięgnęli po władzę, wbrew społecznym oczekiwaniom.

Wojska sowieckie walczące z niemieckim okupantem nie przynosiły Polsce wolności, a realizowały imperialne plany nakreślone przez Józefa Stalina.  

Remigiusz Ławniczak – historyk-archiwista, pracownik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Gdańsku – Delegatura w Bydgoszczy, od 2012 r. członek Zarządu Klub Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy; współorganizator ok. 50 spotkań z zakresu historii XX w. Obecnie zajmuje się badaniem stosunku mieszkańców woj. pomorskiego do władzy komunistycznej w latach 1945–1950.

Wstęp wolny.
Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1374470079362507/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 26 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama