Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włącz się do bydgoskiego protestu przeciwko ogólnokrajowej rzezi dzików!

Jak podaje Bydgoski Ruch Antyłowiecki: 11 stycznia o 17:30 spotykamy się pod biurem PiS (Gdańska 10), żeby wyrazić swój sprzeciw wobec zleconej przez ministra środowiska, ogólnokrajowej rzezi dzików (w tym ciężarnych samic).
Włącz się do bydgoskiego protestu przeciwko ogólnokrajowej rzezi dzików!
Bydgoski Ruch Antyłowiecki

Odstrzał na niespotykaną skalę ma być argumentowany kwestią ASF, tyle, że naukowcy są zgodni, co do tego, że polowania przyczyniają się do wzrostu skali problemu.

Trudno przecenić znaczenie tego gatunku dla ekosystemu; dzikie świnie wpływają pozytywnie na bioróżnorodność lasów przez buchtowanie ściółki, a także na ich stan sanitarny ponieważ zjadają padlinę. Żywią się też szkodnikami drzew, przez co chronią drzewostany przed gradacjami.

12 stycznia rozpocznie się rzeź dzików w Polsce. Sumaryczny, roczny plan łowiecki na cały rok gospodarczy 2018/2019 zakłada pozyskanie ponad 185 tys. dzików.

Taka decyzja została podjęta mimo tego, że naukowcy są zgodni, co do tego, że polowania przyczyniają się do rozprzestrzeniania ASF przez masową migrację wystraszonych zwierząt i brak bioasekuracji myśliwych, którzy po każdym kontakcie z krwią zwierzęcia, sami są źródłem zarazy. Przyjdź, zaprotestuj przeciw szkodliwym, bestialskim i sprzecznym z wiedzą naukową decyzjom!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2059007984400795/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Joanna Kamińska 09.01.2019 17:24
Dlaczego przed siedzibą PIS? Protestujmy, ale dla dobra zwierząt i ekosystemu, nie upolityczniajmy protestu!

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nikiTreść komentarza: Nie, nie wraca Współczesna. Skoro nie będzie tam księgarni to pojawia się tylko stara nazwa.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 19:17Źródło komentarza: "Współczesna" wraca na Gdańską 5. Mózg Foundation otworzy w centrum Bydgoszczy nową przestrzeń kultury i spotkańAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Tory kolejowe za oknem? Co z hałasem?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 19:50Źródło komentarza: BTBS szykuje kolejną inwestycję na Okolu. Trwają prace przy Grunwaldzkiej 72-78Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama