Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Radny Bogdan Dzakanowski będzie musiał przeprosić Radę Miasta. Jest wyrok Sądu Apelacyjnego

Ratusz informuje, że zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku radny Bogdan Dzakanowski zobowiązany jest odczytać na najbliższej Sesji Rady Miasta oświadczenie o następującej treści:
Radny Bogdan Dzakanowski będzie musiał przeprosić Radę Miasta. Jest wyrok Sądu Apelacyjnego

Autor: KB archiwum

Wyrażam ubolewanie z powodu naruszenia dobrego imienia Miasta Bydgoszczy swoim zachowaniem, jakie miało miejsce na Sesji Rady Miasta Bydgoszczy w dniu 29 marca 2017r. a które polegało na wezwaniu Policji w celu zbadania, czy Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy nie pozostają pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Przyznaję, że wezwanie to nie znajdowało żadnego obiektywnego uzasadnienia w sytuacji istniejącej podczas tej sesji.

Czyn ten naruszył dobre imię Miasta Bydgoszczy poprzez sugestię, że osoby sprawujące funkcje organów Miasta Bydgoszczy, wykonują swoje obowiązki pozostając pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, za co przepraszam.

Jednocześnie Sąd zasądził od radnego Dzakanowskiego kwotę 5000 zł na rzecz Stowarzyszenia „SOS dla Trzeźwości” oraz zwrot kosztów procesu na rzecz Miasta Bydgoszczy.

Zobowiązał także pozwanego do publikacji ogłoszeń w lokalnych mediach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: 1°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 984 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ZmarzniętyTreść komentarza: Zapraszam inspektorów do budynków bydgoskich szkół - są ferie, nie ma uczniów i nauczycieli więc decyzją prezydenta miasta wyłączono ogrzewanie, ale do pracy przychodzi kadra niepedagogiczna. Dziś w pracy mamy 12 stopni.Data dodania komentarza: 10.02.2026, 08:44Źródło komentarza: Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy: Nowa infolinia do składania skarg na zbyt niskie temperatury w miejscu pracyAutor komentarza: twuj staryTreść komentarza: K O G O to kurwa obchodziData dodania komentarza: 5.02.2026, 20:35Źródło komentarza: PODSUMOWANIE GASTRONOMICZNE 2025 WEDŁUG SZCZAPYAutor komentarza: Wojciech instruktor narciarstwa zjazdowegoTreść komentarza: Super test, świetne narty o różnych parametrach, duże zaangażowanie ekipy, brakowało mi końcowej ankiety…Data dodania komentarza: 1.02.2026, 21:16Źródło komentarza: Wielki darmowy test nart w MyślęcinkuAutor komentarza: ChrisTreść komentarza: Warto porównać te informacje z tym co pisza "znawcy" z Interii czy Polsatu. Tu przynajmniej widac ze gościu byl w Stanach i pisze to co widzial i ma porównanie.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:13Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: OlaTreść komentarza: ICE w Polsce !!!!!!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 12:46Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: SiernieczekTreść komentarza: Czekamy aż Wojewoda zajmie się dobrostanem ludzi cierpiących od smrodu z Remondisu.Data dodania komentarza: 24.01.2026, 20:25Źródło komentarza: Wojewoda Kujawsko-Pomorski podejmuje zdecydowane działania w sprawie bezpieczeństwa zwierząt w schroniskach w regionie
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama