Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rozbudowa centrum rehabilitacji w Szpitalu im dr E. Warmińskiego

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im dr E. Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy będzie oferował pacjentom jeszcze lepszą opiekę. Rozbudowane zostanie m.in. centrum rehabilitacji. Powstanie też nowa pracownia hemodynamiki, która ułatwi dostęp do leczenia osobom z chorobami serca i naczyń krwionośnych. Na rozbudowę i zakup nowoczesnego wyposażenia miejska lecznica wyda blisko 12 mln zł.
Rozbudowa centrum rehabilitacji w Szpitalu im dr E. Warmińskiego
www.szpital.bydgoszcz.pl

- To kolejna inwestycja, która pozwoli naszemu szpitalowi oferować jeszcze lepszą opiekę szczególnie pacjentom po zawale serca. To coraz większa grupa pacjentów. Zakupy nowego sprzętu ułatwią też skuteczną diagnostykę osób zagrożonych chorobami serca – mówi dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego, Anna Lewandowska.

W ramach projektu zaplanowano dostosowanie pomieszczeń jednego z budynków szpitala dla utworzenia nowej pracowni hemodynamiki oraz rozbudowę infrastruktury na potrzeby centrum rehabilitacji. W jego ramach działać będzie Zakład Fizjoterapii, Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Nowa część szpitala powstanie w miejscu rozebranego budynku tak zwanej „starej kuchni”. Będzie ona liczyć 3 kondygnacje nadziemne i podpiwniczenie.

Przewidziano również dokonanie zakupu nowoczesnego angiografu - to urządzenie służące do wizualizacji serca i naczyń krwionośnych przy użyciu promieni rentgenowskich oraz do wykonywania zabiegów m.in. cewnikowania serca. Zakupiony będzie też inny sprzęt diagnostyczno-terapeutyczny. W zakres projektu wchodzi też modernizacja dróg dojazdowych, chodników i inne prace związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do modernizowanego budynku.

Więcej łóżek i kompleksowa opieka

W wyniku tej inwestycji zwiększona zostanie liczba łóżek szpitalnych w Centrum Rehabilitacji. Podjęte przez Szpital działania zwiększą dostęp do świadczeń zdrowotnych w zakresie kardiologii inwazyjnej oraz rehabilitacji kardiologicznej. Możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu (angiografu) pozwoli na realizację świadczeń zgodnie z aktualnymi standardami medycznymi. Wpłynie też na podniesienie liczby wykonywanych badań diagnostycznych i leczniczych. Poprawi również poziom bezpieczeństwa pacjentów z uwagi na redukcję dawki promieniowania jonizującego. Oddziały działające w ramach Centrum Rehabilitacji umożliwią rehabilitację kardiologiczną każdemu pacjentowi leczonemu z powodu zawału serca w szpitalnym Oddziale Kardiologicznym, zgodnie z wprowadzonymi zmianami w obszarze świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz rehabilitacji leczniczej, które wprowadziły do tzw. koszyka nowe świadczenie - opiekę kompleksową po zawale serca.

Projekt i budowa w pakiecie

Inwestycja kosztować będzie 11,7 mln zł. Realizowana jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wybrany w drodze przetargu wykonawca odpowiada jednocześnie za projekt i prace budowlane. W dniu 13 sierpnia 2018r. doszło do przekazania placu budowy. Zakończenie całego przedsięwzięcia planowane jest w drugiej połowie 2019 roku. Warto podkreślić, że Wielospecjalistyczny Szpital Miejski pozyskał na realizację tego zadania dofinansowanie unijne, które wyniosło 4 mln zł (z Regionalnego Programu Operacyjnego).

Od 60 lat leczą i pomagają pacjentom

Budowę szpitala rozpoczęto w 1953 roku. Ukończono ją w 1959 roku. W szpitalu rocznie hospitalizowanych jest ok. 20 tys. pacjentów, zaś 70 tysięcy osób korzysta na z pomocy szpitalnych poradni. W strukturze lecznicy funkcjonuje 9 oddziałów szpitalnych, 16 zakładów i pracowni oraz
17 poradni specjalistycznych. Świadczenia medyczne, którymi szpital się wyróżnia to m.in.: kompleksowa opieka nad matką i dzieckiem. Realizowane są unikalne procedury kardiologiczne
i rehabilitacyjne oraz z zakresu chirurgii i żywienia klinicznego. Organem tworzącym dla szpitala jest miasto Bydgoszcz.

Ważne liczby

11,7 mln zł – koszt inwestycji

4,0 mln zł – to wysokość unijnego dofinansowania

1538 m2 - powierzchnia użytkowa nowej części szpitala

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 998 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama