Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wyraź swoje zdanie w sprawie zagospodarowania "Nowej Astorii"

W najbliższy czwartek, 4 października, zapraszamy mieszkańców na spotkanie dotyczące zagospodarowania dużej strefy zewnętrznej wokół budowanego basenu Astoria. Spotkanie odbędzie się na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki (sala G107) w godz. 17.00-18.30.
Wyraź swoje zdanie w sprawie zagospodarowania "Nowej Astorii"

Autor zdjęcia: Wizualizacja

Nowa Astoria będzie największym basenem w regionie. Niecka będzie miała olimpijskie wymiary. Tory o długości 50 metrów zapewnią możliwość profesjonalnego treningu najlepszym sportowcom.

Pływacy będą mogli odbywać zgrupowania na miejscu. Wraz z budową olimpijskiego krytego basenu realizowane będzie również drugie zadanie polegające na zagospodarowaniu terenów zewnętrznych. W tym celu miasto nabyło niezbędne nieruchomości w pasie nad Brdą pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi oraz Unii Lubelskiej.

W ubiegłym roku zebrane zostały też pomysły mieszkańców, które umożliwiły przygotowanie wstępnej koncepcji ich zagospodarowania. To obszar o powierzchni około 21 tysięcy metrów kwadratowych. Wstępnie podzielono go na 4 strefy. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów pływackich z szatniami i gastronomią.

W środkowej części obszaru znajdzie się natomiast największa strefa zabaw i rekreacji wodnej. Proponowane jest w niej zlokalizowanie takich atrakcji jak: brodziki, rwąca rzeka, zjeżdżalnia rurowa, wodny plac zabaw. Bardziej na zachód planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, leżakami, boiskami do siatkówki plażowej i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie natomiast strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkour parkiem. Cały obszar będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przyjdź na spotkanie, wyraź swoją opinię. Przypominamy, że ankietę konsultacyjną dostępną TUTAJ można wypełnić do 15 października.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 16°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 32 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama