Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoszczanin z tytułem Mistrza Polski w rajdach Enduro

W dniach 25-26 sierpnia w Romanówce koło Siemiatycz została rozegrana jedna z ostatnich rund Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach Enduro.
Bydgoszczanin z tytułem Mistrza Polski w rajdach Enduro
Maksym Szulc

Jest to dyscyplina dedykowana terenowym motocyklom oraz quadom, gdzie zawodnicy pokonują kilka razy trasę o długości 40-60 kilometrów. Wygrywa zawodnik, który uzyska najlepsze czasy odcinków specjalnych zlokalizowanych na trasie  oraz wjedzie na punkty pomiaru czasu zgodnie z harmonogramem organizatora. Sport wymaga żelaznej kondycji, opanowania jazdy terenowej na quadzie lub motocyklu do perfekcji oraz samodzielnego szacowania czasów przejazdu. W latach 80-tych i 90-tych zawodnicy naszego kraju zdobywali w rajdach enduro medale mistrzostw świata, a zdecydowana większość polskich uczestników rajdu Dakar rozpoczynała starty właśnie od rajdów Enduro.

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że zawodnik LKT Wyczół Gościeradz zdobył tytuł Mistrza Polski w rajdach enduro w sezonie 2018r. Podczas minionych zawodów w Romanówce Max nie dał szans rywalom i z dużą przewagą wygrał zawody umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji klasy Quad Open. Jednocześnie zdobyta przewaga punktowa zapewniła naszemu klubowiczowi tytuł mistrzowski.

To pierwszy w karierze Maksyma Szulca tytuł Mistrza Polski i jak do tej pory żaden Bydgoszczanin nie sięgnął po podobny tytuł. Jednocześnie zawodnik LKT Wyczół Gościeradz walczy o Puchar Niemiec w rajdach Endurance i pod koniec września wystartuje w ostatnim wyścigu całej serii, która wyłoni zwycięzcę tegorocznej rywalizacji.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama