Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoski INKUBATOR NGO’2016. Zgłoś się do 14 listopada

Jeśli interesuję Cię działalność w sektorze NGO, warto wziąć udział w rekrutacji do bydgoskiego inkubatora.
Bydgoski INKUBATOR NGO’2016. Zgłoś się do 14 listopada

Autor zdjęcia: pixabay

Inkubator to początkowe wsparcie dla organizacji pozarządowych działających od niedawna w Bydgoszczy (zarejestrowanych maksymalnie w okresie ostatnich 24 miesięcy) oraz dla osób, które planują założyć organizację w najbliższym czasie (w ciągu najbliższych 6 miesięcy).

Podczas realizacji projektu uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności potrzebne do profesjonalnego zarządzania organizacją i planowania jej rozwoju w trakcie spotkań szkoleniowych i warsztatów oraz indywidualne wsparcie ekspertów.

Inkubator to także wymiana doświadczeń, nowe znajomości oraz możliwość zawiązania współpracy, czy partnerstwa w projektach. Po raz pierwszy w Bydgoszczy organizacje pozarządowe oraz osoby chcące działać w trzecim sektorze mają możliwość skorzystania zupełnie bezpłatnie z kompleksowego wsparcia merytorycznego „na start”. Projekt realizowany będzie w okresie od 17 listopada do 15 grudnia w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Uczestnicy projektu wezmą udział w cyklu sześciu szkoleń. Każde z nich prowadzone będzie przez doświadczonego specjalistę w proponowanych zakresach z wykorzystaniem metod aktywnych. Każde szkolenie trwać będzie 4 godziny. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 16.00-20.00 w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, sala seminaryjna nr 2, ul. Mennica 6.

Tematyka i terminy szkoleń:
17 listopada (czwartek) – NGO od czego zacząć? (czyli m.in. jak założyć organizację, budowanie zespołu, strategia organizacji, wyznaczanie celów, podstawy prawa, podstawy księgowości)
24 listopada (czwartek)  – NGO rozpoczynamy działalność!  (czyli m.in. zarządzanie finansami, ochrona danych osobowych, rodzaje działalności pożytku publicznego)
1 grudnia (czwartek)  – NGO finanse – różne źródła, różne możliwości (czyli m.in. źródła samorządowe, inne publiczne, fundusze prywatne, fundrising)
5 grudnia (wtorek)  – Myślenie projektowe – czyli jak stworzyć dobry wniosek? (warsztat)
8 grudnia (czwartek)  – Ludzie w NGO (czyli m.in. lider w organizacji, współpraca
z wolontariuszami – prawa i obowiązki organizatora wolontariatu, koordynowanie zespołem, etyka NGO, motywacja)
15 grudnia (czwartek)  – Promocja NGO  (czyli m.in. jak promować działania organizacji, budowanie wizerunku NGO i lidera, pozyskiwanie grupy docelowej, tworzenie atrakcyjnych treści)
Uczestnicy projektu będą mieli możliwość po każdym szkoleniu (po wcześniejszym umówieniu się) skorzystać z indywidualnej konsultacji z naszym trenerem i uzyskać poradę w zakresie materiału omawianego na szkoleniu. Oferujemy także możliwość skorzystania z porady eksperta z danego obszaru (księgowego, prawnika, specjalisty z zakresu pisania wniosków).

Zasady uczestnictwa:
1. Jedno miejsce przypada na jedną organizację – w danym szkoleniu może wziąć udział tylko jedna osoba z organizacji (jeżeli zgłoszona osoba nie może wziąć udziału w jednym ze spotkań – może ją zastąpić inny przedstawiciel danej organizacji).
2. W poszczególnych szkoleniach mogą uczestniczyć różne osoby z danej organizacji (w zależności od przydatności tematyki szkolenia, zainteresowań czy pełnionej funkcji w organizacji).
3. Przedstawiciele organizacji muszą wziąć udział w minimum 5 z 6 szkoleń. Nieusprawiedliwiona nieobecność na dwóch spotkaniach szkoleniowych skutkuje wykluczeniem organizacji z projektu.
4. Planowana nieobecność na szkoleniu musi być zgłoszona min. 2 dni przed szkoleniem – każde miejsce jest cenne, być może skorzysta ktoś inny.
5. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Warunki udziału:
1. Warunkiem niezbędnym jest wypełnienie formularza rekrutacyjnego i przekazanie go do Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Urzędzie Miasta Bydgoszczy w formie elektronicznej na adres e-mail: [email protected] w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 listopada 2016 roku (do godz. 16.00) Formularze, które wpłyną po wyznaczonym terminie, nie będą rozpatrywane.
2. Złożenie deklaracji udziału w całym projekcie (udział w min. 5 z 6 szkoleń).
3. Wypełnienie ankiety ewaluacyjnej zawierającej komponent dotyczący przyszłości organizacji po zakończeniu projektu.
4. W przypadku zgłoszenia się większej ilości chętnych niż ilość dostępnych miejsc rekrutacja zostanie przeprowadzona na podstawie przesłanych aplikacji przez Zespół ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 32 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama