Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Camerimage 2016. Święto filmu już w tym miesiącu

Niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia corocznego święta kina - 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE!
Camerimage 2016. Święto filmu już w tym miesiącu

Autor zdjęcia: KB

Wszystko zacznie się w sobotę, 12 listopada, wraz z wielką Galą Otwarcia, w ramach której odbędą się pokaz filmu Powidoki (reż. Andrzej Wajda, zdj. Paweł Edelman) oraz recital uznanego polskiego artysty Włodka Pawlika.

Do konkursów zgłoszonych zostało ok. 3 tys. filmów – w wyniku selekcji 10 proc. z nich zaprezentowana zostanie festiwalowym widzom. Jak co roku przeprowadzone zostaną konkursy: główny, etiud studenckich, filmów polskich, pełnometrażowych filmów dokumentalnych, krótkometrażowych filmów dokumentalnych, wideoklipów, debiutów operatorskich, debiutów reżyserskich, spotów reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze” oraz – zapoczątkowany w ub.r. konkurs pilotów seriali – first look.

Warto także wiedzieć, że w tym roku nagrodę otrzyma Dennis Gassner. Ten wybitny filmowiec z niemal 40-letnim doświadczeniem w branży odbierze w Bydgoszczy Nagrodę Camerimage dla Scenografa ze Szczególną Wrażliwością Wizualną. Gassner, laureat Oscara za Bugsy'ego Barry'ego Levinsona oraz nagród BAFTA za Truman Show Petera Weira i Drogę do zatracenia Sama Mendesa, ma na swoim koncie pracę zarówno przy mniejszych, bardziej autorskich produkcjach, jak i przy realizacji kręconych na ogromną skalę projektów za setki milionów dolarów.

 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE, odbędzie się w dniach 12-19 listopada.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 15°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 28 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama