Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

"Tribute to Andrzej Przybielski". MCK zaprasza

Sobota, 5 listopada poświęcona zostanie pamięci bydgoskiego muzyka jazzowego.
"Tribute to Andrzej Przybielski". MCK zaprasza

Autor zdjęcia: MCK

Doszło do historycznego wydarzenia – dobiegła końca sesja nagraniowa albumu poświęconego pamięci Andrzeja Przybielskiego. Z inicjatywy Macieja Fortuny spotkało się pięciu wybitnych trębaczy (Wojciech Jachna, Piotr Schmidt, Marcin Gawdzis, Maurycy Wójciński, Tomasz Kudyk) oraz sekcja rytmiczna, której członkowie współpracowali z Przybielskim (Grzegorz Nadolny, Grzegorz Daroń, Jakub Kujawa). Artyści spotkali się w miejscu, w którym żył i tworzył Andrzej Przybielski.

Wyjątkowa atmosfera sesji nagraniowej A\V Studio MCK sprawiła, że powstał materiał daleko wykraczający poza objętość jednego albumu. Na pierwszej płycie „Tribute to Andrzej Przybielski” pojawią się utwory: „Afro Blues”, „W Arce”, „Hej, Jack”, „Motyw Afro”, oraz formy improwizowane, które – jak mówią sami artyści – najlepiej oddają „ducha” Andrzeja Przybielskiego.

 

Umieszczony również zostanie zapis rozmowy przeprowadzonej z Przybielskim w bydgoskim Mózgu.To pierwszy hołd oddany temu zmarłemu Wielkiemu Muzykowi z Bydgoszczy. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 5 listopada o g. 19.00, w MCK. Wstęp wolny, ale trzeba odebrać bezpłatne wejściówki.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 30 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama