Bydgoski festiwal filmów animowanych Animocje wygrał Turecki film "Wicked Girl"
    
            
            Międzynarodowe jury zadecydowało, że Grand Prix - Bydgoską Nagrodę dla Filmu Animowanego otrzyma turecki animator Ayce Kurtal za swój film „Wicked Girl”. Pozostałe nagrody trafiły do filmowców z Polski, Rumunii Niemiec i Francji. 
        
    
                                    - 
                    KB
                
- 
             16.04.2018 12:45
                            (aktualizacja 18.09.2023 13:55)
                    
 
    
                    
	
		
			| 
				
					
						|  | 
							
								
									| Zwycięski film to opowieść o ośmioletniej dziewczynce, której podczas pobytu w szpitalu przychodzi walczyć z mrocznymi wspomnieniami z dzieciństwa. “Wicked girl” jest arcydziełem mozolnej pracy. Powstał z 10 000 rysunków, tworzących wstrząsającą historię o sprawie gwałtów zbiorowych na dzieciach, do jakich dochodzi w Turcji. 
 Ayce Kartal jest absolwentem animacji w szkołach filmowych w tureckim Eskişehir, Australii oraz New York Film Academy. Jego krótkie animacje zdobyły już blisko 100 nagród na światowych festiwalach. Teraz dołączy do nich nagroda z Bydgoszczy.
 |  |  |  | 
	
 
	
		
			| 
				
					
						|  | 
							
								
									| Polska, Francja, Niemcy, Rumunia |  |  |  | 
	
	
		
			| 
				
					
						|  | 
						
							
								
									| Pozostałe nagrody podzielili między sobą animatorzy z Polski, Francji i Niemiec. Specjalne wyróżnienia w Konkursie Międzynarodowym otrzymały filmy: “Nocturne” Anne Breymann z Niemiec - za niepokojącą i oryginalną plastykę oraz “Riot” Franka Terniera z Francji - za wykorzystanie tańca i muzyki w zobrazowaniu ważnych tematów społecznych. 
 Za Najlepszy Najnowszy Film Polski uznano obraz Pauliny Ziółkowskiej “O matko!”, a za Najlepszy Film Dziecięcy - “Made in France” w reżyserii francuskiej animatorki Akhabbar Lamia. Nagrodę Publiczności otrzymał "The Best Customer" w reż. Sergheia Chiviriga z Rumunii.
 |  |  |  | 
	
	
		
			| 
				
					
						|  | 
						
							
								
									| Animocje emocjonują świat |  |  |  | 
	
	
		
			| 
				
					
						|  | 
						
							
								
									| W tym roku do konkursów Animocji zgłoszono ponad 600 artystycznych filmów animowanych z kilkudziesięciu krajów świata. Oceniało je międzynarodowe Jury w składzie, którego znaleźli się nagradzani animatorzy z Hiszpanii i Polski - Anna Solanas, Renata Gąsiorowska, Marc Riba, Tomasz Siwiński oraz muzyk hard core’owego zespołu Schizma, Arkadiusz „Pestka” Wiśniewski. 
 Podczas Animocji miało też miejsce duże wydarzenie filmowe. Po raz pierwszy w Polsce pokazany został „The Breadwinner”. Pełnometrażowy film animowany, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zdobywca 6 najważniejszych nagród kina animowanego – Annie Awards. Reżyserką filmu jest Nora Twomey, a producentką Angelina Jolie.
 
 Tradycyjnie przyznano też Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dubbingu, którą odebrał wybitny aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy, Krzysztof Kowalewski.
 |  |  |  | 
	
	
		
			| 
				
					
						|  | 
						
							
								
									| 8. Festiwal filmów Animowanych Animocje obył się w dniach 8 - 14 kwietnia 2018, w Kinie Orzeł w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Dyrektorką MCK jest Marzena Matowska, dyrektorką festiwalu Animocje - Weronika Płaczek. Strona internetowa festiwalu: www.animocje.com . |  |  |  | 
	
              
    
    
        
        
        
        
        
        
        
            
                
                    Data dodania:
                    
                        16.04.2018 12:45
                    
                
                                    
                        Wyświetleń:
                        
                            2198
                        
                    
                             
                            
                
                     
        
                            
                    
            
                
    Napisz komentarz
    
Komentarze
    
             
             
Napisz komentarz
Komentarze