Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowe tramwaje na ulicach Bydgoszczy jeszcze w tym roku!

Jak podaje ZDMiKP w marcu 2017 r. została podpisana umowa na dostawę 18 fabrycznie nowych tramwajów wieloczłonowych, niskopodłogowych.
Nowe tramwaje na ulicach Bydgoszczy jeszcze w tym roku!

Autor: KB archiwum

Przypomnijmy, że umowa przewiduje dostawę 15 nowych tramwajów długich (pięcioczłonowych) oraz 3 tramwajów krótkich (trójczłonowych). Zamówienie jest realizowane w ramach dwóch projektów. Dostawa 15 długich tramwajów będzie realizowana w ramach projektu pn.: „Budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Kujawskiego do ronda Bernardynskiego wraz z rozbudową układu drogowego, przebudowa infrastruktury transportu szynowego wraz z zakupem taboru." 

Dostawa 3 tramwajów krótkich w ramach projektu pn.: „Przebudowa torowiska tramwajowego w ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego do ul. Chemicznej wraz z zakupem taboru." 

W pierwszej kolejności harmonogram zakładał dostawę 3 tramwajów krótkich, które zostały dostarczone i odebrane jeszcze w 2017 roku. Dostawę i odbiory 15 długich tramwajów przewidujemy w drugim i trzecim kwartale tego roku. W grudniu została także zawarta umowa na dodatkową dostawę 3 krótkich tramwajów, a ich odbiór zaplanowaliśmy do końca marca 2018 roku.  

W tej chwili trwają prace odbiorowe ostatniego z zamówionych tramwajów. Każdy z tramwajów będzie nosił imię swojego patrona. Patroni zostali wybrani w ramach ogłoszonego plebiscytu. Dla odebranych już tramwajów na patronów zostali wybrani : Oskar Picht, Michał Jagodziński, Andrzej Brończyk, Jeremi Przybora i Andrzej Szwalbe. Patronem szóstego tramwaju krótkiego został Król Kazimierz Wielki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 11°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 11 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: JolaTreść komentarza: Krótka ta Biedronka, rozmieszczenie regałów i towaru nie przypomina standardu Biedronki. Asortyment raczej nie pełny.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:34Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: PiotrekTreść komentarza: No cóż, to nie jest normalnej wielkości Biedronka, układem wewnątrz przypomina Polomarket na Bartodziejach. Nie ma też pełnego asortymentu Biedronki. Dodatkowo miejsca postojowe dość wąskie, więc łatwo o obicie drzwi.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:31Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: Kasyno BooiTreść komentarza: Po sesjach w Booi pozostaje dobre wrażenie. Wszystko jest przewidywalne w dobrym tego słowa znaczeniu: działa jak działa i nadal działa. Żadnych niespodzianek, wszystko jest stabilne i zgodne z regulaminem. Gry są uruchamiane szybko, konto osobiste zawiera informacje, nic nie jest mylące. https://sklep-dinozaurow.pl/Data dodania komentarza: 17.04.2025, 10:47Źródło komentarza: Technologie online które zmieniły nasze życieAutor komentarza: JaTreść komentarza: Bardzo się się cieszę, że w pobliżu mojego domku będę miała swoją BiedronkęData dodania komentarza: 14.04.2025, 18:38Źródło komentarza: Nowa Biedronka w Bydgoszczy. Otwarcie już jutro!Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: Właściciele cukierni Sowa powinni zostać uhonorowani przez miasto Bydgoszcz. Nie znam drugiej bydgoskiej firmy, która od lat tak bardzo inwestowałaby w porządkowanie przestrzeni i rozwój architektoniczny naszego miasta. Dzięki tej firmie Bydgoszcz pięknieje.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 12:41Źródło komentarza: Nowy mini park handlowy w Bydgoszczy. Cukiernia Sowa inwestuje
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama