Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Balony, teatr, konie. Trwają półkolonie zimowe w "Wiatraku"

55 dzieci spędza ferie na półkoloniach w „Wiatraku”. Były już m.in. zabawy z Baloniarkami, mini spektakle w plenerze i wyprawa do Jagodowej Stajenki, a przed nimi jeszcze wiele innych atrakcji.
Balony, teatr, konie. Trwają półkolonie zimowe w "Wiatraku"

Autor: Wiatrak

Zaczęło się tradycyjnie – w poniedziałek (12 lutego) wszyscy uczestnicy, którzy pojawili się rano w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7), zostali podzieleni na cztery grupy, był czas na przedstawienie się i zapoznanie.

Atrakcją pierwszego dnia półkolonii był zabawy ruchowe z Baloniarkami, czyli animatorkami, które z balonów potrafią wyczarować wszystko. W drugiej części dnia dzieci zaproszone zostały na mini zajęcia teatralne w plenerze. Każde miało do odegrania krótką scenkę z jakąś postacią z bajek.

We wtorek (13 lutego) uczestnicy półkolonii wybrali się na wycieczkę do Jagodowej Stajenki. Na szczęście pogoda bardzo dopisała. Zaczęli od pląsów oraz tańców, aby później uczestniczyć w przygotowanych przez pracowników stadniny zajęciach ruchowych i plastycznych. Każdy dziecko miało okazję dowiedzieć się, jak zadbać o konia i przygotować się do jazdy na nim.

Tym, co sprawiło największą radość była oczywiście sama jazda konna i możliwość poznania mieszkańców stajenki. Potem wszyscy uczestniczyli w grze terenowej, aby na koniec ogrzać się przy ognisku i zjeść pyszne kiełbaski. W środę (14 lutego) – zabawy ciąg dalszy. Odbył się dzień edukacji i bezpieczeństwa.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama Zobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Danuta Treść komentarza: Dziękuję, że mogłam uczestniczyć w tak magicznym spotkaniu. Data dodania komentarza: 19.06.2026, 14:20 Źródło komentarza: Fotografia, literatura, Portugalia i muzyka. Wyjątkowy wieczór Piotra Jakuba Karcza w Bibliotece Londynek Autor komentarza: Ola Treść komentarza: A były jakieś "finanse" czy tajemnica wojskowa? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 21:30 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:11 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Kanu Treść komentarza: Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników za godne reprezentowanie swoich uczelni. Powodzenia w kolejnych zawodach! 💪🥋🏆 Data dodania komentarza: 16.06.2026, 09:08 Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca Autor komentarza: Kamil Treść komentarza: A są Mistrzostwa NATO? Data dodania komentarza: 16.06.2026, 06:54 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo Autor komentarza: Flo Treść komentarza: Szymon -tak dalej !! Data dodania komentarza: 15.06.2026, 14:29 Źródło komentarza: Sporty Walki: Student Wyższej Szkoły Gospodarki Mistrzem Wojska Polskiego w Judo
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama