Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 czerwca 2025 03:05
Reklama

Wyłoniono laureatów konkursu "Śladami Leona Wyczółkowskiego"

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego” dobiegła końca. Tematem, z którym zmierzyli się fotograficy-amatorzy byli ludzie.
Wyłoniono laureatów konkursu "Śladami Leona Wyczółkowskiego"
Znamy już laureatów! Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Śladami Leona Wyczółkowskiego" rozstrzygnięty

Autor: muzeum.bydgoszcz.pl

Do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego - ludzie w twórczości artysty” zakwalifikowano 142 osoby, które nadesłały 471 zdjęć:

- 59 osób w kategorii wiekowej do 16 lat nadesłało 192 zdjęcia

- 83 osoby w kategorii wiekowej powyżej 16 lat nadesłały 279 zdjęć

Do wystawy zakwalifikowano 106 osób i 206 zdjęć:

- 45 osób w kategorii wiekowej do 16 lat, wybrano 75 zdjęć

- 61 osób w kategorii wiekowej powyżej 16 lat, wybrano 131 zdjęć

Szczegółowa lista laureatów dostępna na stronie internetowej: www.muzeum.bydgoszcz.pl

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Prezydent Miasta Bydgoszczy

Leona Wyczółkowskiego inspirowali przyjaciele, osoby, które spotykał na swej drodze, ale również te, których nie miał przyjemności poznać osobiście. Artysta zajmował się człowiekiem, jako samodzielnie występującym, ale bezimiennym studium, tworząc typy ludowe, układając postaci w grupy, tworząc sceny rodzajowe.

Cytując za Danutą Muszanką (Litografia Leona Wyczółkowskiego, Wrocław-Kraków 1958, s.70 ): „Gdy Wyczół rysuje człowieka, wyjmuje go przeważnie z otoczenia, w którym ten występuje. Ważny jest człowiek
i nic poza nim. Krajobraz ogranicza się do kilku ledwie zaznaczonych linii”.

Jak temat przedstawili uczestnicy konkursu? By poznać odpowiedź, zapraszamy na wernisaż wystawy, połączony z rozdaniem nagród.

Wystawa XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego”

Wernisaż wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 20 stycznia 2018 roku, o godz.12.00, wstęp wolny.

Wystawę będzie można oglądać do 18 lutego 2018 roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 9 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w BydgoszczyAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Pragnę zauważyć, że nie jest to portal bydgoszcz.plData dodania komentarza: 5.05.2025, 13:59Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużlaAutor komentarza: info z BydgoszczyTreść komentarza: Mała prośba: Skoro jest to portal BYDGOSZCZ.pl, to prosilibyśmy o nie uraczanie nas bieda-informacyjkami z Magagrajdołu Toruniewo, OK? Już starczy tego, że toruńskie pasożyty na B-szczy zyskały to, co dokładnie straciła na ich rzecz B-szcz, w tym także sport. Należy oderwać rydzykowych pasożytów id bydgoskiego cycka, bo nas tylko doją bez końca, a B-szcz bez końca traci!! My Całbeckowa DO NICZEGO NIE POTRZEBUJEMY, a że tamtejsze pasożyty i ich grajdoł nie byłby tym, czym jest dzisiaj bez okradania B-szczy, to należy z tym wreszcie SKOŃCZYĆ!!!Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:46Źródło komentarza: ALSTAL Grupa Budowlana ponownie sponsorem toruńskiego żużla
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama