Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podsumowanie "Wszystkich Świętych 2025" na drogach Bydgoszczy i regionu

Kończą się działania związane z okresem „Wszystkich Świętych 2025”. Funkcjonariusze przez ostatnie dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie było bardziej tłoczno policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.
Podsumowanie "Wszystkich Świętych 2025" na drogach Bydgoszczy i regionu

Autor: KWP w Bydgoszczy

Dzisiaj (3.11.25) kończą się rozpoczęte w piątek (31.10.25) działania związane z obchodami „Wszystkich Świętych”. Każdego roku jest to czas wytężonej pracy wielu służb, bo jak zawsze policjanci „drogówki" wspierani są przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich, gminnych oraz funkcjonariuszy WITD. Wszyscy służą pomocą i informacją, a jednocześnie dbają, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań, chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza, współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu.

Podczas minionego weekendu (31.10 - 2.11.25) na drogach naszego województwa doszło do 10 wypadków, w których 18 osób zostało rannych. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie zginął. W ubiegłym roku (31.10 – 3.11.24) natomiast doszło do 5 wypadków. Podobnie nikt nie zginął, ale rannych zostało 7 osób. 

Niestety funkcjonariusze, pomimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zatrzymali do kontroli aż 51 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. W ubiegłym roku policjanci wyeliminowali 60 takich delikwentów. 

Czas „Wszystkich Świętych” zawsze wiąże się z intensywną pracą i ogromnym zaangażowaniem wielu policjantów. Służba w okolicach cmentarzy powoduje, że kierowcy zachowują się rozsądniej, a piesi mogą czuć się bezpieczniej. Dzięki zrozumieniu pracy funkcjonariuszy i prawidłowym zachowaniom osób, odwiedzających groby zmarłych, w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nikiTreść komentarza: Nie, nie wraca Współczesna. Skoro nie będzie tam księgarni to pojawia się tylko stara nazwa.Data dodania komentarza: 12.05.2026, 19:17Źródło komentarza: "Współczesna" wraca na Gdańską 5. Mózg Foundation otworzy w centrum Bydgoszczy nową przestrzeń kultury i spotkańAutor komentarza: JacekTreść komentarza: Tory kolejowe za oknem? Co z hałasem?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 19:50Źródło komentarza: BTBS szykuje kolejną inwestycję na Okolu. Trwają prace przy Grunwaldzkiej 72-78Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama